Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

MS Hastası Genç Kadının Devlet Yardımı Talebi Reddedildi

İngiltere'de koltuk değneği olmadan yürüyemeyen ve tek başına yemek yapamayan genç kadının engelli yardımı talebinin reddedildiği ortaya çıktı.

North Yorks'ta yaşayan 25 yaşındaki Lorna Taylor, geçtiğimiz haziran ayında bir sabah uyandığında bacaklarının uyuşmuş olduğunu fark etti. Bir ay içinde uyuşukluk vücudunun diğer bölgelerine de yayıldı ve kendisine MS teşhisi kondu. Hastalığı nedeniyle çalışamayan ve yardım almadan banyo yapamayan, giyinemeyen genç kadın, Bağımsız Yaşam Ödeneği (PIP) için başvuruda bulundu.

 

Ancak haftada 140 Sterlinlik bir ödemenin faturaların ödenmesi konusunda kendisi ve eşi Eddie'yi rahatlatacağını düşünen genç kadın, aldığı yanıt karşısında hayal kırıklığına uğradı.

 

Fotoğraf: 25 yaşındaki Lorna Taylor, geçtiğimiz haziran ayında bir sabah uyandığında bacaklarının uyuşmuş olduğunu fark etti. (SWNS)

 

Çalışma ve Emeklilik Birimi'nden (DWP) talebinin reddedildiğine dair bir yanıt alan Taylor, mektupta, "Hareket etmekte güçlük çektiğinizi söylediniz. Ancak ben ayakta durabileceğinize, 200 metreden fazla yürüyebileceğinize, yardım almadan yemek pişirebileceğinize ve banyo yapabileceğinize karar verdim" yazıldığını söyledi. 

 

Tek Başına Yemek Yapamıyor

 

Aldığı mektup üzerine çok öfkelendiğini ve ağladığını dile getiren Taylor, "Yemek yapabileceğimi söylediler, ama ben yemek yaparken yiyecekleri düşürüyorum. Bu durum benim için çok büyük bir farklılık yaratacak, çünkü faturaları nasıl ödeyeceğimiz konusunda sürekli endişeleniyor olacağım." dedi.

 

Fotoğraf: Taylor, karara itiraz etmeye hazırlanıyor. (GIE)

 

Genç kadın sözlerini şöyle sürdürdü: "Onların bu değerlendirmesi gerçekten çok yersiz. Çünkü düşebilirim diye yanımda annem veya eşim olmadan dışarı bile çıkamıyorum. Onlar bir odanın içinde yürüyebildiğim için böyle bir karar verdiler."

 

Karara itiraz etmeyi planlayan Taylor, bu süreçte mali sorumluluklar ile nasıl baş edeceğini bilemediğini sözlerine ekledi.

 

DWP Açıklama Yaptı

 

DWP sözcüsü tarafından yapılan açıklamada ise, başvuranların yalnızca bir günde değil, bir yıl içindeki yeteneklerinin değerlendirildiğini söyleyerek, "Verdiğimiz kararın doğru olduğunu düşünmeyen herkes itiraz edebilir ve ek kanıt sunabilir." şeklinde konuştu.

 

Haber: Londrali.com
Kaynaklar: The Press, Daily RecordEn Son Eklenen Haberler


Reklam
Vita Services

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
Tcca

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!