Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Bıçaklı Saldırıya Uğrayan 19 Yaşındaki Hasan Hayatını Kaybetti, Londra

Londra'da yaşayan 19 yaşındaki Hasan Ö'nün uğradığı bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybettiği öğrenildi.

Hasan Ö.'nün ailesi tarafından yapılan açıklamada, olayın cumartesi gecesi 22.40 civarında, şehrin doğusundaki Barking semtinde gerçekleştiği bildirildi. Hasan Ö.'nün, evinin yakınlarındaki bir otoparkta bıçaklı saldırıya uğradığı ve hayatını kaybettiği ifade edildi.

 

Daha Önce De Saldırıya Uğramıştı

 

Hasan Ö.'nün daha önce de aynı kişi veya kişilerin hedefi olduğuna dikkat çekilen açıklamada, eskiden yaşanan bıçaklı bir kavganın ardından saldırganların, polis tarafından gözaltına alındığı, ancak delil yetersizliği sebebiyle serbest bırakıldığı belirtildi.

 

Saldırı sonrası Hasan Ö.'nün yardım çığlıklarını duyan komşularının dışarı çıktıkları öğrenildi. Görgü tanıklarından biri yaptığı açıklamada, "Polis hızla buraya geldi. Ellerinden geleni yaptılar, ama hayatını kaybettiğini duymak çok üzücü. Henüz çok gençti" dedi.

 

Fotoğraf: Hasan Ö.'nün evinin yakınlarında bıçaklı saldırıya uğradığı ve hayatını kaybettiği ifade edildi. (Eurovizyon)

 

Hasan Ö.'nün Kent'teki Canterbury Christ Church University'de Suç Bilimi eğitimi almakta olduğu belirtildi.

 

Hasan Ö.'nün Babası Açıklama Yaptı

 

Standard gazetesine açıklama yapan Hasan Ö.'nün babası 43 yaşındaki Abdullah Ö., "Bizim çocuklarımız neden öldürülüyor? Bu artık durmalı. Her gün sokaklarda birileri ölüyor. Benim yaşadıklarımın başka bir babanın daha başına gelmesini istemiyorum." şeklinde konuştu.

 

Abdullah Ö., "Haftasonu için okuldan eve gelmişti. Ailesine yardım etmek için haftasonları çalışabileceği bir iş arıyordu. Onunla gurur duyuyordum. Arkadaş canlısı ve çevresinde sevilen bir çocuktu. Buradaki herkes onu tanırdı. Herkes çok üzgün bir durumda." dedi.

 

Fotoğraf: Olayla ilgili soruşturma başlatıldı, ancak henüz kimse gözaltına alınmadı. (Standard)

 

Barking polisinden yapılan açıklamada da ekiplerin Abbey Street üzerinde bir bıçaklanma olayıyla ilgilendiği ve caddenin polis kordonuyla çevrildiği aktarıldı.

 

Soruşturma Başlatıldı

 

Olayla ilgili soruşturma başlatıldığını ve henüz kimsenin gözaltına alınmadığını belirten polis, görgü tanıklarına, emniyet yetkilileriyle iletişime geçmesi çağrısında bulundu.

 

Kaynaklar: AA, StandardEn Son Eklenen Haberler


Reklam

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
Tcca

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!