Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Hastaneden İlaç Verilip Eve Yollanan Genç Ertesi Gün Hayatını Kaybetti

Galler'de kabızlık teşhisiyle ilaç verilip eve gönderilen gencin, ertesi gün hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

17 yaşındaki Jack Dunn'un karın ağrısı şikayetiyle GP'ye başvurduğu, ancak apandist şüphesiyle hastaneye yönlendirildiği öğrenildi.

 

Kabızlık Giderici İlaç Verildi

 

7 Nisan 2017 gecesi yaşanan olayda, Royal Glamorgan Hastanesi'ne giden gence, burada yapılan muayene sonucunda kabızlık teşhisi konduğu ve kabızlık giderici ilaç verilerek eve gönderildiği belirtildi. Ancak Jack'in ertesi gün Rhondda'nın Porth bölgesindeki evinde ölü bulunduğu açıklandı.

 

Fotoğraf: Jack, Bilgisayar Bilimi eğitimi alıyordu. (Wales News Services)

 

Bilgisayar Bilimi eğitimi almakta olan Jack'in hayatını kaybetmesinin nedeni olarak, kanda asit oluşmasına yol açan ve komaya kadar götürebilen ketoasidoz hastalığı gösterildi.

 

Enerjik ve Hayat Doluydu

 

Oğlunun hayatını kaybetmesinin ardından konuşan Kieron Dunn, "Oğlum sağlıklı, enerjik, hayat dolu, 17 yaşında bir gençti. Nefes almakta zorlandığında, doktor bunun psikolojik kaynaklı olabileceğini düşündü. Çünkü oğlum hastanede olmaktan dolayı endişeliydi. Ancak aslında bu hastalık nedeniyle nefes almakta zorlanıyordu." dedi.

 

Fotoğraf: Jack'in anne ve babası. (Wales News Services)

 

Dunn, "Oğlumu yatağında hayatını kaybetmiş bir şekilde buldum ve bu hayatımın en kötü anıydı." dedi.

 

Geçtiğimiz sene yaşanan olayın ardından kısa bir süre önce tamamlanan otopsiden elde edilen bilgiye göre, Jack'in şiddetli kabızlık sonrası yaşadığı ketoasidoz nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı. Raporda ayrıca kendisini kötü hissettiği bir anda etkili olan şiddetli kabızlık ve açlık durumunun hayatını tehdit eden bir durumun gelişmesine yol açtığı bilgisi eklendi.

 

Soruşturma Açılmayacak

 

Otopsi sonrası 17 yaşındaki Jack'in doğal nedenlerle hayatını kaybettiğine karar verilerek, soruşturma açılmayacağı açıklandı.

 

Haber: Londrali.com
Kaynaklar: Mirror, Daily MailEn Son Eklenen Haberler


Reklam
Vita Services

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!