Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

20 Yaşından Önce İngiltere'de Ev Sahibi Olmayı Başardı

Ortalama ev sahibi olma yaşının 33 olduğu Birleşik Krallık'ta, 19 yaşındaki Ethan Bragginton kız arkadaşı ile birlikte para biriktirerek üç yatak odalı bir ev almayı başardı.

Geçtiğimiz yıl Leeds'te üç yatak odalı bir evin sahibi olan genç çiftin, aldıkları evin fiyatı 135 Sterlin idi.

 

Londra'da doğan Ethan, ev sahibi olmak için fedakarlık yapmak zorunda olduğunun farkına vardığını söyleyerek, bu nedenle başkentten ayrıldığını açıkladı.

 

Çift İspanya'da Tanıştı

 

Ethan 16 yaşındayken İspanya'da Aimee ile tanıştı. Leeds'te yaşayan Aimee o sırada 18 yaşındaydı ve ailesiyle tatil yapmak için İspanya'ya gitmişti. Ethan ise yaz boyunca garson olarak çalışmıştı.

 

Birleşik Krallık'a döndükten sonra da görüşmeye devam eden ikili, birlikte vakit geçirmek için sık sık tren yolculuğu yapmaya başladı.

 

Fotoğraf: Çift yıllar önce İspanya'da tanıştı. (SWNS)

 

Ethan o günleri şu sözlerle anlattı: "Seyahatlerimiz ayda 240 Sterline mal oluyordu. Sonra birlikte yaşamamız gerektiğini düşündük. İkimiz de kiralık bir evden yana değildik. Bu yüzden tasarruf etmemiz gerektiğini farkındaydık."

 

Londra'da Yaşamak İstemediler

 

Ethan Londra'da bir emlak firmasında, Aimee ise Leeds'te bir bankada çalışıyordu. İkisi de ailelerinden uzaklamak istemiyorlardı, ama Londra'daki evlerin fiyatının yüksek olması nedeniyle başkente yaşamanın seçenekler arasında olmadığına karar verdiler.

 

Bu sayede çift ayda 500 Sterlin kenara koymmaya başlayarak bir yıl içinde 12 Bin Sterlin biriktirmeyi başardı. Bu süreçte Ethan muhasebe alanında gerekli sertifikaları alarak, Leeds'te muhasebeci olarak çalışabilmek için hazırlandı.

 

Aimee'nin işinin de etkisiyle çift, mortgage kredisi üzerinden personel indirimi alma şansı yakaladı ve % 7,5 deposito ödeyerek 135 Bin Sterlinlik kredi aldı.

 

Fotoğraf:  Geçtiğimiz sene evlerine kavuşan Ethan bugün 19, Amiee ise 21 yaşında. (SWNS)

 

Ethan, "Aldığımız evin daha önceki sahibinin 92 yaşında bir kadın olduğunu öğrendik. İyi bakılmıştı. Kadın hayatını kaybettiği için, oğlu evi satmaya karar vermiş." şeklinde konuştu.

 

Kendi Evlerine Sahip Olmanın Tadını Çıkarıyorlar

 

Evin tamiratını da kendileri üstlenen çift, şimdi genç yaşlarına rağmen sahip oldukları evin tadını çıkarıyor. Geçtiğimiz sene evlerine kavuşan Ethan bugün 19, Amiee ise 21 yaşında.

 

Haber: Londrali.com
Kaynak: LadbibleEn Son Eklenen Haberler


Reklam
Vita Services

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!