Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Londra'daki Havaalanında Bulunan Bomba Nedeniyle Uçuşlar İptal Edildi

Londra'da bir havalimanı, genişletme çalışması sırasında bulunan İkinci Dünya Savaşı’ndan kalma bomba nedeniyle kapatıldı.

Londra’ya hizmet veren beş havalimanından biri olan City Airport'un, planlı genişletme çalışması sırasında Thames Nehri'nde bulunan İkinci Dünya Savaşı’ndan kalan bomba nedeniyle kapatıldığı bildirildi. City Havalimanı'ndan geçen metro seferleri de iptal edildi.

 

Bomba Etkisiz Hale Getirilerene Kadar Kapalı Tutulacak

 

Polis teşkilatı Scotland Yard'dan yapılan yazılı açıklamada, Thames Nehri kıyısındaki havalimanının, bomba etkisiz hale getirilene kadar kapalı kalacağı bildirildi. Açıklamada, bombanın etkisiz hale getirilmesi için polis ve donanmanın iş birliği yaptığı kaydedildi.

 

Video: Bombanın etrafında 214 metre yarıçapında bir güvenlik şeridi oluşturuldu. (Youtube) 

 

Bombayı fark eden işçilerin polise haber vermesinin ardından bombanın etrafında 214 metre yarıçapında bir güvenlik şeridi oluşturulurken, bu alan içinde kalan binalar da tahliye edildi.

 

16 Bin Yolcu Etkilendi

 

Havalimanından yapılan açıklamada da bugün planlanan 261 uçuşun iptal edildiği belirtildi. İptallerin 16 bin yolcuyu etkileyeceği bildirildi. City Airport yılda yaklaşık 4,5 milyon yolcuya hizmet veriyor.

 

Fotoğraf: City Airport yılda yaklaşık 4,5 milyon yolcuya hizmet veriyor. (GIE)

 

İkinci Dünya Savaşı sırasında Londra, Almanya Hava Kuvvetleri'nin başlıca hedefleri arasında yer almış, düzenlenen çok sayıda saldırıda binlerce bomba atılmıştı.

 

32 Bin Kişi Hayatını Kaybetti

 

Almanya bombardımanında yaklaşık 32 bin İngiltere vatandaşı hayatını kaybederken, kentteki binaların da yaklaşık % 60'ı tahrip edilmişti.

 

Kaynaklar: AA, BBCEn Son Eklenen Haberler


Reklam

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
Vita Services

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!