Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Rusya'daki Uçak Kazasında 71 Kişi Hayatını Kaybetti

Rusya’nın başkenti Moskova'dan kalkan ve içerisinde 71 kişinin bulunduğu yolcu uçağının, Moskova yakınlarındaki Ramenskoye bölgesinde düştüğü açıklandı.

Rusya Acil Durum Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Moskova'daki Domodedovo Havalimanı'ndan kalkan Saratov Havayolları'na ait Antonov An-148 tipi yolcu uçağıyla kalkıştan 10 dakika sonra bağlantının kesildiği ifade edildi.

 

Uçakta 71 Kişi Bulunuyordu

 

Açıklamada, içerisinde 65 yolcu ve 6 kişilik mürettebatın bulunduğu uçağın, Moskova'nın güneydoğusundaki Ramenskoye bölgesine düştüğü, çok sayıda kurtarma ekibinin ve ambulansın bölgeye sevk edildiği belirtildi.

 

Fotoğraf: 65 yolcu ve 6 kişilik mürettebatın bulunduğu uçağın, Moskova'nın güneydoğusundaki Ramenskoye bölgesine düştü. (AP)

 

Ulaştırma Bakanı Maksim Sokolov, toplam 71 yolcu ve mürettebat bulunan uçaktan kurtulan olmadığını, bazı yolcuların kimlik tespitinin zaman alabileceğini bildirdi. 

 

Kimlik Çalışması Zaman Alabilir

 

Hayatını kaybeden kişilerin kimliklerinin belirlenmesi için çalışmaların başladığını belirten Sokolov, "Bazı yolcuların kimlik tespiti, kazanın şiddeti nedeniyle uzun sürebilir. Hayatını kaybedenlerin akrabalarından biyolojik verilere ihtiyacımız olacak." şeklinde konuştu. 

 

Fotoğraf: Hayatını kaybeden kişilerin kimliklerinin belirlenmesi için çalışmalar sürüyor. (Reuters)

 

Öte yandan, uçağın kara kutusu kısa sürede bulunurken, Devlet Başkanı Vladimir Putin, kazanın soruşturulması için özel bir araştırma komitesi kurulması talimatı verdi.

 

Kaynak: AAEn Son Eklenen Haberler


Reklam
Tcca

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!