Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Londra'da Yaşanan Kürk Skandalını BBC Ortaya Çıkardı

Başkent Londra'da bazı zincir giyim mağazalarında '% 100 sahte' olduğu belirtilerek satılan kürklerin, rakun, tavşan ya da vizon tüylerinden elde edildiği ortaya çıktı.

BBC televizyonunda yayınlanan 'Inside Out' isimli programda, Londra’da sahte olarak pazarlanıp satılan kürklerle ilgili şaşırtıcı gerçekler ortaya çıktı.

 

Zincir Mağazalarda Bile Yapılıyor

 

Yayınlanan programdan elde edilen bilgiye göre, Şehrin popüler çarşılarında ve bazı zincir giyim mağazalarında '% 100 sahte' olarak etiketlenip satılan kürklerin gerçek hayvan tüylerinden yapıldığı belirtildi.

 

Fotoğraf: % 100 sahte etiketli kaban, palto, eldiven, şapka gibi giysilerde kullanılan kürkler rakun, vizon ya da tavşan türlerinden elde ediliyor. (HSI)

 

Microtex Laboratuvarları tarafından yapılan çalışma kapsamında, Londra’daki 17 farklı mağazada satılan '% 100 sahte' etiketli kaban, palto, eldiven, şapka gibi giysilerde kullanılan kürklerin rakun, vizon ya da tavşan türlerinden elde edildiği açıklandı.

 

Fotoğraf: Missguided markasının sahte etiketli ürünler satan mağazalardan biri olduğu söyleniyor. (HSI)

 

Hayvan hakları için çalışmalar yapan Uluslararası Humane Society Kuruluşu’nun İngiltere Temsilciliği’nden Claire Bass, konuyla ilgili olarak, "Londra piyasasında satılan kürklerin bu şekilde etiketlenmiş olması ürkütücü. Biliyoruz ki bu sadece Londra’da meydana gelmiyor. Bu buzdağının sadece görünen yüzü" ifadelerini kullandı.

 

Fotoğraf: Görüntüler, BBC televizyonundaki 'Inside Out' isimli programda yayınlandı. (BBC)

 

Haberin ortaya çıkmasının ardından, Çevresel Gıda ve Köy İşleri Komitesi’nin İngiltere'nin uluslararası kürk ticaretindeki rolünü araştırmaya başladığı bildirildi.

 

Kaynak: NTVEn Son Eklenen Haberler


Reklam

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
Tcca

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!