Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

İmar İzni Almadan Garajlarını Daireye Çeviren Çifti Komşuları İhbar Etti

İngiltere'de bir çiftin izinleri olmadığı halde garajlarını daireye dönüştürdükleri ve onu sahte bir kapının arkasına ve çitlerin arasına gizledikleri ortaya çıktı.

Dr. Reeta Herzallah ve Hamdi Almasri çiftinin Leicester'daki Enderby bölgesinde bulunan evlerinin arkasındaki garajlarını imar izinleri olmadığı halde daireye dönüştürdükleri belirlendi.

 

Komşular İhbar Etti

 

Çiftin yeni dairesi, çitlerin arkasına gizlemeye çalıştığı belirtilirken, ihlalin komşularının ihbarı üzerine ortaya çıktığı belirtildi.

 

Fotoğraf: İhlalin komşuların ihbarı üzerine ortaya çıktı. (NYI)

 

Blaby District Council sözcüsü "2007 yılında verilen imar izni, sokağa park edilmesini önlemek amacıyla, garaj gibi park alanlarının kalıcı olarak orijinal halleriyle bırakılmasını belirten koşulları içermektedir. Ancak bu çift kanunlara uymayan işler yaptı." dedi.

 

2016'da Belediyeye Başvuru Yaptılar

 

Planlama ekibinin ilk olarak 2015 yılında ihlalden haberdar edildiğini belirten sözcü, çiftin 2016 yılında geçmişe yönelik imar izni dilekçesi sunduğunu, ancak başvurunun 2017 yılında İmar Denetleme Kurulu tarafından reddedildiğini sözlerine ekledi.

 

Fotoğraf: Yaptıkları daireyi, sahte bir kapının arkasına gizlediler. (SWNS)

 

Sözcü açıklamasında, belediye ile yapılan yazışmalar neticesinde çiftin geçtiğimiz sene iyileştirme çalışmaları yaptığını aktarırken, yapılan denetimler sonucunda garajın değiştirilmediğinin tespit edildiğini kaydetti. 

 

Soruşturma Başlatıldı

 

2017'nin kasım ayında yapılan son ziyarette de, garajın halen değişmediğini gören belediye yetkililerinin soruşturma başlattıkları ifade edildi.

 

Fotoğraf: Hakim garajın orijinal kullanımına geri döndürülmesine karar verdi. (SWNS)

 

Leicester Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen oturumda davalılardan her birinin 770 Sterlin para cezasına ek olarak, mahkeme masrafları için 1.252 Sterlin ve mağdur tazminatı olarak da 77 Sterlin ödemesine hükmedildi. Hakim ayrıca garajın orijinal kullanımına geri döndürülmesine karar verdi.

 

Haber: Londrali.com
Kaynaklar: Independent, Telegraph, BBCEn Son Eklenen Haberler


Reklam
Tcca

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
Vita Services

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!