Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

İngiltere'de Yaşanan Ajan Skripal Suikastı İle İlgili Yeni Bilgilere Ulaşıldı

Eski Rusya ajanı Sergey Skripal ile kızının bilinçlerini yitirmiş şekilde bulunmasının ardından yapılan incelemede olay yerine yakın bir restoranda sinir sistemini etkileyen kimyasalın kalıntılarının bulunduğu belirtildi.

BBC, Skripal ile kızı Yulia’nın Salisbury kentinde bir alışveriş merkezi önünde bilinçlerini yitirmiş olarak bulunmalarının ardından yapılan incelemede olay yerine yakın Zizzi adlı bir restoranda sinir sistemini etkileyen kimyasal maddenin kalıntılarına ulaşıldığını duyurdu.

 

Fotoğraf: Olay yerine yakın Zizzi adlı bir restoranda sinir sistemini etkileyen kimyasal maddenin kalıntılarına ulaşıldı. (Reuters)

 

Ajan Skripal ile kızı Yulia’nın alışveriş merkezi önünde bilinçlerini yitirmiş olarak bulunmalarından yaklaşık iki saat önce bu restoranda yemek yedikleri ifade edildi. Haberde restoranda incelemelerin sürdüğü, Skripal ve kızıyla aynı saatlerde restoranda yemek yiyen kişilerin ise, herhangi bir sağlık probleminin olmadığı kaydedildi.

 

240'tan Fazla Tanık Dinlendi

 

Başlatılan soruşturma kapsamında 240’tan fazla tanık dinlerken, ajanın daha önce hayatını kaybeden eşinin mezarı da otopsi için açıldı. İçişleri Bakanı Amber Rudd, Skripal ile kızı sinir sistemini etkileyen bir kimyasal ile zehirlendiği şüphesiyle başlatılan soruşturmada, polisin 240’tan fazla görgü tanığı tespit ettiğini açıkladı.

 

Fotoğraf: Skripal ile kızının sağlık durumları ciddiyetini koruyor. (PA)

 

Acil durum kabine toplantısının (COBRA) ardından konuşan Rudd, hükümetin olayın aslının ortaya çıkarılmasına yönelik soruşturmaya geniş kaynak ayırdığını kaydetti.

 

Sağlık Durumları Kritik

 

Salisbury Bölge Hastanesi'nde tedavileri süren Skripal ile kızının durumlarının ciddiyetini koruduğu, ancak istikrarlı olduğu açıklandı.

 

Kaynak: AAEn Son Eklenen Haberler


Reklam
Vita Services

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!