Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Londra'da Asit Saldırıları Gerçekleştiren Gencin Cezası Açıklandı

Londra'nın kuzey ve doğu bölgelerinde asit saldırıları gerçekleştiren gencin cezası belli oldu.

Croydon'da yaşayan 17 yaşındaki Derryck John, başkentin kuzeyinde ve doğusundaki motosiklet sürücülerine asit saldırısı yapmak suçundan ceza aldı.

 

Geçtiğimiz sene 13 Temmuz'da yaşanan olayda, 17 yaşındaki John, suç ortağı ile birlikte Stratford'dan Islington, Shoreditch, Stoke Newington ve Hackney bölgelerine giderek asit saldırıları gerçekleştirmişti. John'un şehrin çeşitli bölgelerinde gerçekleştiği asit saldırıları, Dalston'da park halinde bir kamyona çarpmasıyla sona ermişti. John olay yerinden kaçmaya çalışmış, ancak yakalanmıştı.

 

Fotoğraf: John, 17 yaşında olmasına karşın kolaylıkla asitli sıvı satın alabildi. (SWNS)

 

Gencin kaskını çıkaran polis, John'un kimliğini tespit ederek asit saldırıları ile arasındaki bağlantıyı ortaya çıkardı. Olay sonrası polis tarafından yayınlanan videoda John'un üzerinde bulunduğu scooter'ın kamyona çarptığı an kamuoyu ile paylaşıldı.

 

Gerçekleşen asit saldırılarına maruz kalan kişilerin yaralandığı, bir kişinin ise % 30 oranında görüş yeteneğini kaybettiği açıklandı.

 

10,5 Yıl Hapis Cezasına Mahkum Edildi

 

Wood Green Crown Court'ta görülen mahkemede, Yargıç Noel Lucas son 12 ay içinde bu tür suçlarda bir artış yaşandığını söyleyerek, John'un 10,5 yıl hapis cezasına mahkum edilmesine karar verdi.

 

Fotoğraf: John, suç ortağı ile birlikte iken park halindeki bir kamyona çarpmıştı. (Met Police)

 

Yargıç Lucas, "Zararlı sıvıların taşınması ve kullanılmasının Londra'da, özellikle de Londra'nın bu bölgelerinde ciddi ve büyüyen bir sorun haline geldiği görülüyor." dedi.

 

John Suçlamaları Kabul Etti

 

John mahkemede, 6 asitli saldırı, iki hırsızlık ve 4 hırsızlık girişimi suçlarını kabul etti. John'un arkadaşının ise serbest kaldığı öğrenildi.

 

Haber: Londrali.com
Kaynaklar: ITV, Guardian, Daily MailEn Son Eklenen Haberler


Reklam
Tcca

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
Vita Services

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!