Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Suikaste Uğrayan Eski Ajan Skripal'in, Ebru Öztürk'ün Müşterisi Olduğu Ortaya Çıktı

İngiltere’de uğradığı kimyasal saldırıyla dünya gündemine oturan eski Rusya ajanı Sergey Skripal, sürekli müşterisi olduğu Ebru Öztürk’ü de gündeme taşıdı.

Güneybatısı İngiltere’nin Salisbury kentinde, geçtiğimiz pazar günü eski Rusya ajanı Skripal ve kızı Yulia, bilinçlerini yitirmiş olarak bir alışveriş merkezi önündeki bankta bulunmuştu. Skripal ile ilişkili birçok nokta polis kordonuna alınırken, dünya medyası da kente hücum etti.

 

Sinir sistemi üzerinde etkili bir kimyasal maddeyle suikasta uğradığı belirtilen Skripal’in kent merkezine yaklaşık 2 kilometre uzaklıktaki Christie Miller Road’daki evi, polis kordonuna alınan ve medyanın kuşatmasına giren noktalardan biri oldu.

 

Fotoğraf: Ebru Öztürk'ün sahibi olduğu market (Sky)

 

Skripal’in hayatına ilişkin her türlü bilginin peşine düşen basın, çok geçmeden eski ajanın evine birkaç yüz metre mesafedeki marketi bulmakta gecikmedi. Markete giren bir muhabirin "Rusyalı müşteriniz var mı?" sorusuna yanıt veren Ebru Öztürk kısa sürede gündeme oturdu.

 

Olayı Gazetecilerden Öğrendi

 

AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir bankın üzerinde bulunmasından iki gün önce son kez markete uğrayan Skripal’in başına gelenleri gazetecilerden öğrendiğini anlatan Öztürk, şunları söyledi: "Kendi işlerimin yoğunluğundan medyayı da takip edememiştim. İçeri giren gazeteci Rusya'dan gelen bir müşterim olup olmadığını sorduğunda da Skripal’i düşünüyordum. Kasanın yanına katalog koymuştum. Sipariş etmemi istediği bir özel ürün olup olmadığını sormak için markete gelmesini bekliyordum. Haberi duyunca şoke oldum.”

 

Fotoğraf: Market sahibi Ebru Öztürk (Sky)

 

Skripal’in uzun süredir müşterisi olduğunu ifade eden Öztürk, Skripal ile aralarında bir baba kız ilişkisi geliştiğini belirtti. Öztürk, Skripal’in, 5 yaşındaki kızı Asya ile de ilgilendiğini, sevgi ve şefkat gösterdiğini, hatta birkaç kez harçlık verdiğini söyledi.

 

Ajan Olduğuna İnanamadı

 

Skripal’in eski bir ajan olduğuna inanmakta güçlük çektiğini dile getiren Öztürk, "Babasından ayrı yaşayan bir insan olarak beni kendisine yaklaştıran birinin ajan olduğunu hâlâ düşünemiyorum." diye konuştu.

 

Fotoğraf: Skripal'in marketteki görüntüsü (Handout)

 

Öztürk, Skripal’in kendisinde emekliye ayrılmış önemli bir kişi izlenimi bıraktığını ifade ederek "Geçmişte birçok çalışanı bulunan bir şirketi yönetmiş, şimdiyse emekliye ayrılmış, kabuğuna çekilmiş, mutlu olmaya çalışan bir yönetici olabileceğini düşünmüştüm." dedi.

 

Dünya Basınının İlgisini Çekti

 

Skripal’in marketin güvenlik kamerasındaki görüntülerinin de dünya basınının büyük ilgisini çektiğini ifade eden Öztürk, 27 Şubat’a ait kayıtları Japonya’dan Brezilya’ya kadar pek çok basın kuruluşunun alarak yayımladığını anlattı.

 

Fotoğraf: Ajan Skripal, sinir sistemi üzerinde etkili bir kimyasal maddeyle suikasta uğradı. (Sky)

 

Gazeteci akınına uğrayan markette röportaj vermekten bazen müşterilere hizmet veremediğini aktaran Öztürk, böyle durumlarda bazı muhabirlerin kasaya geçerek kendisine yardım ettiğini söyledi.

 

Ajanın Marketteki Görüntüsü Yayınlandı

 

Öztürk’ün marketindeki güvenlik kamerası görüntülerine göre, üzerinde kahverengi deri ceket ve kot pantolon bulunan Skripal, yaklaşık 3,5 dakika kaldığı mekanda raflar arasında dolanıyor ve alışverişini tamamladıktan sonra kasada Öztürk ile bir süre de sohbet ediyor.

 

Kaynak: AAEn Son Eklenen Haberler


Reklam

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
Vita Services

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!