Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Meteoroloji Uyardı: Şiddetli Yağmur, Sert Rüzgarlar ve Kar Geliyor

Meteoroloji uzmanları, Birleşik Krallık'ı etkisini altına alacak olan şiddetli yağmurlar, sert rüzgarlar ve kar yağışına karşı uyarılarını sürdürüyor.

Güneybatıdan kuzeydoğuya doğru ilerleyen hava dalgasının, çarşamba ve perşembe günleri şiddetli rüzgarlara ve yağmura neden olacağı açıklanırken, haftanın ikinci yarısında sıcaklıkların daha da düşeceği öğrenildi.

 

Meteoroloji Ofisi sözcüsü Nicky Maxey, fırtına ve kuvvetli rüzgar ihtimaline karşı sarı uyarı yapılabileceğinin altını çizdi.

 

Fotoğraf: Londra'da sıcaklık cumartesi günü 7-8 dereceye, pazar günü ise 5 dereceye kadar düşecek. (AFP)

 

Maxey, cuma gününe kadar yağmurun doğu bölgeleri ile sınırlı kalacağını söyleyerek, diğer yerlerde yağış beklenmediğini dile getirdi.

 

Londra'da Sıcaklık Düşüyor

 

Londra'da sıcaklıkların 11-12 dereceye kadar ulaşacağının tahmin edildiğini söyleyen Maxey, cumartesi günü 7-8 dereceye, pazar günü ise 5 dereceye kadar düşeceğini sözlerine ekledi.

 

Fotoğraf: Düşen sıcaklıklar kar ihtimalini de beraberinde getiriyor. (PA)

 

Pazar günü soğuk havanın ülkenin güney tarafına doğru ilerleyeceğini kaydeden Maxey, bu durumun kar ihtimalini de beraberinde getirdiğini açıkladı.

 

Dondurucu Soğuklar Yaşanabilir

 

Maxey sözlerini, "Soğuk bir hava olacak. Pazar günü kimi yerler dondurucu soğuklarla baş etmek zorunda kalabilir." diyerek tamamladı.

 

Haber: Londrali.com
Kaynaklar: Met Office, BBC, GuardianEn Son Eklenen Haberler


Reklam
Vita Services

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
Tcca

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!