Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Çoraplarını Bile Giyemediği İçin Devletten Yardım Alan Adam Çalışırken Görüntülendi

Çalışamaz durumda olduğu iddiasıyla devletten yıllardır yardım alan bir inşaat işçisi, çalışırken yakalanmasının ardından hakim karşısına çıktı.

Galler'in Swansea bölgesinde yaşayan Keith Webster'ın altı yıldır çalışamadığı gerekçesiyle devletten yardım aldığı belirtildi. Ancak İş ve Emeklilik Dairesi yetkililerinin elde ettiği video kaydında Webster'ın tahta taşırken ve tamirci ve tesisatçı olarak çalışırken görüntülendiği öğrenildi.

 

Swansea Crown Court'ta görülen oturumda 59 yaşındaki Webster'ın çalışamaz durumda olduğu gerekçesiyle devletten engelli yardımı aldığı öğrenildi.

 

Fotoğraf: Webster, 6 yıl boyunca devletten 65 Bin Sterlinlik yardım aldı. (Wales Online)

 

Savcı Eugene Egan, Webster'in 6 yıl boyunca belediye vergisi, konut yardımı, istihdam destek ödeneği, gelir desteği ve engelli ödeneği aldığını kaydetti.

 

40 Metreden Fazla Yürüyemediğini İddia Etmişti

 

Egan, "Fiziksel rahatsızlıkları nedeniyle 40 metreden fazla yürüyemediğini ve kendi çoraplarını dahi giyemediğini iddia etti. Ancak banka kayıtları Webster'ın düzenli olarak 16 Bin Sterlinlik yardım talebinin üzerinde gelir elde ettiğini ortaya çıkardı" dedi.

 

Fotoğraf: Webster elde edilen kayıtlarda çalışırken görüntülendi. (Wales Online)

 

İş ve Emeklilik Dairesi yetkililerinin çalışmakta olduğu tespit edilen Webster'in devleti 65 Bin 424 Sterlin tutarında dolandırdığı ortaya çıktı.

 

Bir Yıllık Hapis Cezasına Mahkum Edildi

 

Çıkarıldığı mahkemede hakkında yapılan suçlamaları kabul eden Webster, bir yıllık hapis cezasına mahkum edildi.

 

Haber: Londrali.com
Kaynaklar: Daily Mail, Wales OnlineEn Son Eklenen Haberler


Reklam

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
Tcca

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!