Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Londra'dan Bristol'e Dönmek İçin Tren Bileti Yerine Otomobil Satın Aldı

Başkent Londra'dan Bristol'e gitmek isteyen bir kişi tren bileti yerine otomobil satın almanın daha ekonomik olduğunu keşfetti.

Tom Church bir arkadaşını ziyaret etmek için Bristol'den Londra'ya gitmek istemişti. Ancak bunun için tren bileti yerine otomobil almayı tercih etti. Gumtree internet sitesi üzerinde gördüğü ilandaki aracı satın alan Church, böylece daha az para harcamış oldu.

 

10 Sterlin Daha Az Ödedi

 

1997 model Honda Civic otomobil, vergi, sigorta ve benzin masrafının 206 Sterlin olduğunu söyleyen Church, dönüş tren biletinin ise 218 Sterlin olduğunu belirtti.

 

Fotoğraf: Londra'dan Bristol'e dönmek isteyen Church, tren bileti yerine otomobil satın almanın daha ekonomik olduğunu keşfetti. (T. Church)

 

21 yıllık aracı Londra'dan 80 Sterline satın alan Church, vergi için 81 Sterlin, bir günlük sigorta için 20 Sterlin ve benzin için de 25 Sterlin ödeyerek Bristol'e yeni aracıyla döndü. Oysa Londra'dan Bristol'e dönüş tren biletleri 210 - 218 Sterlin arasındaydı.

 

Sahibi Hurdaya Ayırmıştı

 

Church, "Otomobili Gumtree'de buldum. Sahibi onu hurdaya ayırmıştı. Çok eski bir otomobil. Motoru küçük olduğu için de en ucuz vergiyi ödeyebilirdim. Minimum altı ay için 81 Sterlin." şeklinde konuştu.

 

Fotoğraf: Church, 1997 model Honda Civic otomobil satın aldı. (Latest Deal)

 

27 yaşındaki Church sözlerini şöyle sürdürdü: "Toplamda 206 Sterlin harcadım ve bu tren biletinden daha ucuzdu. Üstelik sonunda bir de otomobilim var. Bu durum tren biletlerinin ne kadar pahalı olduğunu gösteriyor."

 

Otomobili Satmayı Düşünüyor

 

Otomobili satmayı düşündüğünü söyleyen Church, sözlerini "Böylece kâra bile geçebilirim." diyerek tamamladı.

 

Haber: Ö. Aytekin (Londrali.com)
Kaynaklar: Daily Mail, Standard, MirrorEn Son Eklenen Haberler


Reklam
Vita Services

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
Tcca

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!