Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Britanya'da Doğup Büyüyen Genç Kadın, Yıllar Sonra Vatandaş Olmadığını Öğrendi

Britanya'da doğup büyüyen genç kadın, yıllar sonra vatandaşlık hakkına sahip olmadığını öğrendi.

24 yaşındaki Irene Kaali, 1993 yılında Bradford'daki St Luke Hastanesi'nde dünyaya gelmişti. Genç kız yurtdışına çıkmak için pasaport başvurusu yaptığında, yasal olarak Britanya vatandaşı olmadığı ortaya çıktı. Kaali, "Yasal olarak Britanya vatandaşı değilim, ama Afrikalı da değilim. Şu anda vatansızım." dedi.

 

Kaali açıklamasında, Britanya vatandaşı olmadığını öğrendiğini, ancak başvuru yapması için toplam 1243 Sterlin ödemesi gerektiğinin söylediğini dile getirdi.

 

Fotoğraf: 24 yaşındaki Irene Kaali, 1993 yılında Bradford'daki St Luke Hastanesi'nde dünyaya geldi. (Youtube)

 

1981 yılında yürürlüğe giren Vatandaşlık Yasası'na göre, 1 Ocak 1983 veya sonrasında Birleşik Krallık'ta dünyaya gelen çocuklar, ebeveynlerinin de Britanya vatandaşı olması halinde, vatandaş olarak kabul ediliyor.

 

Ailesi Tanzanya'dan İngiltere'ye Geldi

 

Kaali'nin ebeveynlerinin ise, 1980'li yılların sonunda eğitim almak için Tanzanya'dan İngiltere'ye geldikleri, ancak Kaali dünyaya geldiği sırada Britanya vatandaşı olmadıkları belirtildi. Kaali ise doğduğudan beri hiç yurt dışına çıkmadı ve ailesinin ülkesini ziyaret etmedi.

 

Fotoğraf: Kaali'nin ebeveynlerinin ise, 1980'li yılların sonunda eğitim almak için Tanzanya'dan İngiltere'ye geldi. (Youtube)

 

Vatandaşlık başvurusu için gerektiği tutarı elde etmek için yardım kampanyası başlattığı öğrenilen Kaali'nin ise, 1201 Sterlin topladığı duyuruldu.

 

Haber: Ö. Aytekin (Londrali.com)
Kaynaklar: Independent, Daily Mail, News&StarEn Son Eklenen Haberler


Reklam
Vita Services

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
Tcca

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!