Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Evlerini Rengarenk Boyayan Komşular Sokaklarının Görünümünü Değiştirdi

İngiltere'de bir banliyöde yaşayan sakinler, evlerini farklı renklerde boyayarak rengarenk bir sokağa kavuştular.

Gloucester'daki Nettleton Road üzerinde sıralanan evler artık mavi, sarı, pembe, kırmızı gibi renklere sahip. Eskiden bej ve gri gibi renkleri taşıyan bu evlerin bulunduğu sokak, şimdi bambaşka bir görünüme kavuşmuş durumda.

 

Evlerin rengarenk boyanması fikrinin, bölgede yaşayan 39 yaşındaki Tash Frootko isimli ev sahibinden çıktığı öğrenildi. Sanatla ilgilenen Frootko, 1890'lı yıllarda inşa edilen bu evlerin, bölgenin farklı demografik yapısını yansıtmadığını ileri sürdü ve sokaktaki diğer komşularını da evlerini boyamaları için ikna etti.

 

Fotoğraf: Gloucester'daki Nettleton Road üzerinde sıralanan evler artık mavi, sarı, pembe, kırmızı gibi renklere sahip. (SWNS)

 

Frootko, "Önce sahip olduğum iki evimi boyamaya başladım. Daha sonra komşularla da konuştum." dedi.

 

Her Bina Farklı Bir Renge Sahip

 

Her bir komşunun evlerini farklı bir renge boyamasının ardından, sokağın havasının yanı sıra, sakinlerinin ilişkisini de değiştiği gözlendi. Eskiden birbiriyle pek konuşmayan komşuların, şimdi daha sıcak ilişkiler kurdukları belirtildi.

 

Fotoğraf: Her bir komşunun evlerini farklı bir renge boyamasının ardından, sakinlerinin ilişkisini de değiştiği gözlendi. (SWNS)

 

Nettleton Road'ta yaşayan Gloucestershire Üniversitesi 3. sınıf öğrencisi 21 yaşındaki Jamie Holmes, "Bu trendin şehir merkezine de yayılmasını umuyoruz" derken, 50 yaşındaki annesi ile birlikte yaşayan 22 yaşındaki Ines Green ise, "Sokağa yeni bir dinamik geldi. Komşular artık daha konuşkan, arkadaş canlısı ve yardımsever." şeklinde konuştu.

 

'Gülümseyen Komşular Görmek Harika'

 

16 yıldır aynı sokakta yaşayan 63 yaşındaki Karlis Kozlovskis ise, "Buradaki insanlar gerçekten harika. Gülümseleyen komşular görmekten memnunum. Ben de gülümsüyorum." dedi.

 

Haber: Ö.Aytekin (Londrali.com)
Kaynaklar: Daily Mail, Gloucestershire Live, MetroEn Son Eklenen Haberler


Reklam
Tcca

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!