Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

25 Yıldır Ehliyet Sahibi Olmaya Çalışan Adam 33. Denemesinde Başardı, İngiltere

İngiltere'de ehliyet alabilmek için 10 Bin Sterlinden fazla para harcayan ve yüzlerce kez ders alan adam, 33. denemesinde sürüş sınavını geçmeyi başardı.

South Yorkshire'da yaşayan Christian Whiteley-Mason isimli kişi, ehliyet alabilmek için ilk kez sınava girdiğinde 17 yaşındaydı ve yıl 1992'ydi. O zamandan bu yana 14 farklı eğitmenden yüzlerce kez ders alan Whiteley-Mason, sürüş sınavından geçmeyi bir türlü başaramadı. 2003 yılına geldiğinde 32. kez girdiği sınavda da başarılı olamayınca artık vazgeçmişti.

 

Bugün 42 yaşında olan Whiteley-Mason, sınava ilk kez girdiği tarihin ardından 25 yıl sonra ehliyetine kavuştu.

 

Fotoğraf: Whiteley-Mason, sınava ilk kez girdiği tarihin ardından 25 yıl sonra ehliyetine kavuştu. (PA)

 

Whiteley-Mason ilk sınavı ile ilgili şöyle konuştu: "İlk testimde doğru şekilde dönemedim. Araç kaldırıma çarptı. Ayrıca durmam gereken yerde duramadım, çünkü tabelayı görmemiştim ve aracı sürmeye devam etmiştim." İlk sınavından önce tam 56 kez ders aldığını söyleyen Whiteley-Mason, "Eğitmenin bana kaza yapabileceğimi söylemişti." dedi.

 

2003 Yılında Vazgeçti

 

Ehliyet sahibi olma isteğinden 2003 yılında vazgeçen Whiteley-Mason, bu yılın ocak yeniden yeniden denemeye karar verdi. Yeni işi dolayısıyla araç kullanması gereken Whiteley-Mason, bu kez otomatik vitesli bir araç ile şansını denemeye karar verdi.

 

Fotoğraf: 25 yıldır ehliyet sahibi olmak için çalışıyordu. (Mirror)

 

Whiteley-Mason, "Eğitmenim bana 10 dersten fazlasına ihtiyacımız olduğunu söylediğinde, onun bu sözlerini iyimser bulduğumu kabul etmeliyim. Sınava girdiğimde, zorlandığım tek bir an oldu. Kavşağa geldiğimde bir aracın hızla yaklaşmakta olduğunu fark ettim ve durmak zorunda kaldım. Yine başarısız olacağımı düşünmüştüm, ama sınavı geçtiğimi öğrendiğimde çok şaşırdım." dedi.

 

Kendisine Bir Araç Satın Aldı

 

Sonunda ehliyetine kavuşan Whiteley-Mason sözlerini şöyle tamamladı: "Sonunda sınavı geçtim. Kendimle gurur duruyorum. Akıllı bir araç satın aldım. Taksi veya otobüslere ihtiyaç duymadan istediğim yere gidebiliyor olmak harika bir duygu."

 

Haber: Londrali.com
Kaynaklar: Ladbible, StarEn Son Eklenen Haberler


Reklam

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
Tcca

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!