Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Selfie Çektiği Yolcusuna Tecavüz Eden Uber Sürücüsünün Cezası Belli Oldu

Londra'da aracına binen yolcusuna cinsel saldırına bulunan Uber sürücüsünün cezası belli oldu.

38 yaşındaki Uber sürücüsü Muhammad Durrani'nin, arkadaşları ile vakit geçirdikten sonra evine gitmek üzere aracına binen yolcusuna tecavüz ettiği açıklandı.

 

Hakim Karşısına Çıktı

 

Southwark Crown Mahkemesi'nde görülen duruşmada hakim David Tomlinson'un "Sen onun hayatını mahvetti. O gece verdiğin zararın telafisi olamaz" dediği duyuldu.

 

Fotoğraf: 38 yaşındaki Uber sürücüsü Muhammad Durrani'nin cezası belli oldu. (Alamy)

 

Geçtiğimiz temmuz ayında yaşanan olayda, 27 yaşındaki yolcunun alkollü olduğu için uyuyakaldığı sırada, Durrani'n kendisi ile selfie çektiği, daha sonra da tecavüz ettiği ortaya çıkmıştı.

 

Yolcuyu Aracına Geri Taşıdı

 

Yolcunun evinin kapısına giderek anahtarlarını aradığı sırada, Durrani tarafından araca geri taşınarak cinsel saldırıya uğramış ve  bu sırada da fotoğrafaları çekilmişti.

 

Fotoğraf: Uber sürücüsü Muhammad Durrani (Central News)

 

Londra'nın güneybatısındaki Streatham'da yaşayan Durani, tecavüz suçlamasını reddederek, olayın yolcunun da rızasıyla gerçekleştiğini iddia etmesine karşın, jürinin Durrani'yi suçlu bulduğu belirtildi. Durrani çıkarıldığı mahkemede 12 yıl 8 ay hapis cezasına mahkum edildi.

 

Uber’in Londra'daki Faaliyet İzni Yenilenmemişti

 

Telefon uygulamasıyla alternatif taksi hizmeti sunan Uber son dönemde yolcu güvenliği konusunda yaşanan sorunlarla sık sık gündeme gelmiş, bu nedenle Londra'daki lisansı yenilenmemişti.

 

Haber: Ö.Aytekin (Londrali.com)
Kaynaklar: Standard, Daily Mail, MirrorEn Son Eklenen Haberler


Reklam

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
Tcca

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!