Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Sahte Kimliklerle Yıllarca Devleti Dolandıran Adama Para ve Hapis Cezası

Londra'da sahte kimlikler kullanarak yıllar boyunca devletten haksız yere yardım talep eden kişinin cezası belli oldu.

41 yaşındaki Said Boudemagh'ın, 2007 yılından bu yana sahte kimlikler kullanıp çeşitli sebeplerle devletten yardım talep ederek haksız kazanç elde ettiği belirtildi.

 

İngiltere'ye Yasa Dışı Yollarla Giriş Yaptı

 

Bir çocuk babası olan Boudemagh'ın, 2000 yılında yasa dışı yollardan İngiltere'ye girebilmek için Fransa'ya ait sahte bir kimlik kullandığı, daha sonra Birleşik Krallık vatandaşı bir kişi ile evlenerek devletten yardım talep etmeye başladığı öğrenildi.

 

Fotoğraf: 2007 yılından bu yana sahte kimlikler kullanarak çeşitli sebeplerle devletten yardım talep etti. (Daily Mail)

 

Ancak 2007 yılında devletten daha büyük ölçüde yardım alabilmek için sahte kimlikler kullanmaya başlayan Boudemagh'ın ilk olarak Jamel Bensaid adına sahte bir pasaporta sahip olduğu açıklandı. 

 

Sahte Kimlikler Kullandı

 

Boudemagh'ın zaman içinde Sidhamad Ayad, Taric Ziad ve Nadia Regad isimlerine ait sahte kimlik ve pasaportlar ile devletten yardım talep etmeye devam ettiği ortaya çıktı. Ayrıca Londra'da ücretsiz ulaşımını sağlayabilmek için yine sahte bir isimle Freedom Pass kartı da kullandığı belirtildi.

 

Fotoğraf: Londra'da ücretsiz ulaşımın sağlayabilmek için sahte bir isimle Freedom Pass kartı da kullandı. (Daily Mail)

 

2015 yılının nisan ayında Boudemagh'ın evine yapılan baskında, 2007 yılına kadar uzanan sahte kimlikler ve belgeler bulundu. Boudemagh'ın o tarihten bu yana devletten 370 Bin Sterlin tutarında yardım almış olduğu aktarıldı.

 

5 Yıl Hapse Mahkum Oldu

 

Çıkarıldığı mahkemede, beş suçlamadan beraat eden Boudemagh'ın, 12 başlıkta suçlu bulunduğu, haksız yere elde ettiği paraları geri ödemesine ve 5 yıl hapis cezasına mahkum edilmesine karar verildiği duyuruldu.

 

Haber: Ö. Aytekin (Londrali.com)
Kaynaklar: Daily Mail, StandardEn Son Eklenen Haberler


Reklam

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
Vita Services

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!