Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Britanya Son 12 Yılın En Sıcak Yazına Hazırlanıyor

Britanyalılar, birkaç hafta içinde mevsim normallerinin üzerine çıkması beklenen sıcaklık ve beraberinde getireceği kuraklığa karşı uyarıldı.

The Weather Company tarafından yapılan açıklamada, sıcaklığın haziran ayının sonlarından itibaren 33 dereceye yükseleceği ve 2006 yılından bu yana en sıcak yazın yaşanacağı sözlerine yer verildi. Meteoroloji Ofisi ise, haziran ve ağustos ayları arasındaki dönemde sıcaklığın ortalamanın üzerinde seyretmesi ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu ifade etti.

 

Fotoğraf: Sıcaklığın haziran ayının sonlarından itibaren 33 dereceye yükselmesi bekleniyor. (PA)

 

Hava durumu uzmanı Brian Gaze, "Son yıllarda bizi hayal kırıklığına uğratan pek çok yaz gördükten sonra, bu sene son 12 yılın en sıcak yaz mevsimini yaşama ihtimalimiz epey yüsek" yorumunu yaparken, Meteoroloji Ofisi'nden Helen Roberts ise, "Haziran ayının sonundan itibaren aşamalı olarak daha yerleşik bir havaya dönüş bekliyoruz. Bu da sıcaklıkların ortalamanın üzerinde olacağını gösteriyor." dedi.

 

Fotoğraf: Geçtiğimiz pazar günü Thirlmere gölünde çekilen bu fotoğraf, kuralık endişelerini alevlendirdi. (Backgrid)

 

Öte yandan, hali hazırda yaşanmakta olan yüksek sıcaklık ve yağış azlığı, ülkenin bazı bölgelerinde kuraklık endişelerini başlatmış durumda. Son haftalarda İngiltere'nin kuzeybatısındaki yağışların azlığı dikkat çekerken, Keswick kasabası yakınlarındaki Thirlmere gölünde de su seviyesinin düşüklüğünün kaygıları arttırdığı belirtildi.

 

Haber: Ö.Aytekin (Londrali.com)
Kaynaklar: Ladbible, Met Office, The Weather CompanyEn Son Eklenen Haberler


Reklam
Vita Services

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
Tcca

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!