Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Kendi Halinde Bir Ev Hanımı Yanlışlıkla 'Britanya'nın En Çok Aranan Suçluları Listesi'ne Girdi

İngiltere'de yaşayan iki çocuk annesi Adriana Barton, yanlışlıkla dünyanın en çok aranan suçluları listesine girdi.

41 yaşındaki Adriana Barton, ismini ve pasaport fotoğrafını dünya çapında dağıtılan bir Interpol listesinde görünce hayatının şokunu yaşadı.

 

Kırmızı Bülten İle Aranıyor

 

İrlanda'da yaşayan bir arkadaşının Britanya'nın en çok aranan üç kadın firarisinden birinin Barton olduğunu fark etmesinin ardından, Barton ismini ve fotoğrafını Interpol'un internet sitesine gördü. Interpol'e göre Barton, Kosta Rika'da işlemiş olduğu dolandırıcılık suçu nedeniyle kırmızı bülten ile aranıyordu.

 

Fotoğraf: Barton fotoğrafını (ikinci sırada soldan üçüncü), Britanya'nın en çok aranan 25 suçlusu listesinde gördü. (SWNS)

 

Hemen kendisine mesaj gönderen arkadaşını arayan Barton, "Onu aradım, ama şaka yapmıyordu. Kendimi çok kötü hissettim. Yanlış bir şey yapmadığımı biliyordum. Polisin kapıyı çaldığını ve herkesin beni aradığını düşündüm. Farklı bir fotoğraf olsaydı veya Çin'in en çok aranan suçluları arasında olsaydım, bu kadar endişelenmezdim. Ama pasaport fotoğrafım yayınlanmıştı ve suçlunun Kosta Rikalı olduğu olduğu söyleniyordu. Ben de Kosta Rikalıyım." dedi.

 

Hatanın Farkına Varıldıktan Sonra Özür Dilendi

 

Hayatında hiçbir zaman suç işlemediğini söyleyen Barton, neler olduğunu anlamak için Weymouth'daki polis karakoluna gitti. Karakoldan evine dönmesine izin verilen talihsiz kadın, yapılan incelemenin ardından Ulusal Suç Ajansı (NCA) tarafından özür dilendiğini söyledi.

 

Fotoğraf: Interpol'e göre Barton, Kosta Rika'da işlemiş olduğu dolandırıcılık suçu nedeniyle kırmızı bülten ile aranıyordu. (SWNS)

 

Ancak şimdi bile ismini herhangi bir arama motorunda aradığı zaman, en çok arananlar listesinde göründüğünü söyleyen Barton, "Böyle bir hata yaptıklarına inanamıyorum. Onlar bir dolandırıcıyı arıyorlar, ama Weymouth'taki kendi halinde bir ev hanımının ismini ve fotoğrafını yayınlıyorlar. Bu çok acımasız bir durum. Listeye baktığımda adeta titredim. Hırsızlar, tecavüzcüler, katiller ve ben..." şeklinde konuştu.

 

NCA, Karalama Suçlamasını Kabul Etmedi

 

NCA avukatları ise, polisin bir başka suçlu hakkında bilgi almak istediği sırada, yanlışlıkla Barton'ın bilgilerinin verildiğini kabul ettiği, ancak Barton'ın isminin ve fotoğrafının dünya çapındaki gazeteler ve haber sitelerine servis edilmesine sebep olmalarına rağmen, karalama suçlamasını reddettikleri öğrenildi. NCA tarafından yapılan açıklamada, Barton'dan özür dilenirken, soruşturma sürdüğü için daha fazla yorum yapılması istenmedi.

 

Haber: Ö.Aytekin (Londrali.com)
Kaynaklar: ITV, Telegraph, TimesEn Son Eklenen Haberler


Reklam

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
Tcca

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!