Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Üniversitede Tanışıp Evlenen Çiftin, Aşk Hikayesinin Aslında Türkiye'de Başladığı Ortaya Çıktı

Üniversitede tanıştıktan sonra evlenen çiftin, aslında henüz çocukken Türkiye'deki bir tatil köyünde tanışıp arkadaşlık ettikleri ortaya çıktı.

Sheffield'da yaşayan Heidi Parker ile Londra'da yaşayan Ed Savitt'in yolları ilk kez 1997 yılında Bodrum tatilinde keşişti. Ancak ikisi de çok küçüktü. İkilinin yolları ikinci kez kesiştiğinde ise, Newcastle Üniversitesi'nde öğrenciydiler. Çift üniversitede tanıştıktan sonra birlikte yaşamaya başladı ve daha sonra da evlendi.

 

Çift, Üniversite Eğitimleri Sırasında Yeniden Bir Araya Geldi

 

Bugün 27 yaşında olan Heidi, üniversite eğitimi sırasında Ed ile tanışma hikayesini şu sözlerle anlattı: "Ed, o dönemde yaşadığı öğrenci evindeki çamaşır makinesini nasıl kullanacağını bilmiyormuş. Benim Facebook'taki gönderilerimden daha önce o evde yaşadığımı fark etmiş. Bana ulaşıp yardım istedi. Ben de yardım edebileceğimi düşündüm."

 

Fotoğraf: Çift 2011 yılında evlenmeye karar verdi. (S6)

 

Heidi, Newcastle Üniversitesi'nde iş ve ekonomi eğitimi alıyordu, Ed ise psikoloji öğrencisiydi. Çift, Facebook sayesinde yeniden bir araya geldiklerinde, 2011 yılıydı ve ikisi de aslında çocukken tanıştıklarını ve arkadaş olduklarını hatırlamıyordu.

 

Bir Gece Tesadüfen Karşılaştılar

 

Sosyal medya üzerinden ilk iletişimlerinden birkaç hafta sonra, Heidi bir gece arkadaşlarıyla dışarı çıktığında Ed'e rastladı ve yanına giderek kendisini tanıttı. Heidi, birbirlerini ilk kez gördükleri anla ilgili olarak, "Muhteşem görünüyordu. O an ile ilgili tek hatırlayabildiğim buydu. Bir anda sohbet etmeye başladık ve birbirimizden etkilendik" şeklinde konuştu.

 

Fotoğraf: Çift, birbirlerini görür görmez etkilendi. (S6)

 

Üniversiteden sonra Londra'ya taşınan Heidi, Ed ile birlikte yaşamaya başladıktan bir süre sonra Wandsworth'te bir ev satın aldıklarını söyledi. Çift, 2015 yılında ise evlenmeye karar verdi. Anneleri ile hep birlikte akşam yemeği yedikleri bir sırada, çocukluk anılarından konuşmaya başladılar.

 

Annesi Tatil Fotoğrafını Gösterdi

 

O anları Heidi şu sözlerle anlattı: "Annem bir anda, Türkiye'ye tatile gittiğimizde Ed isminde bir arkadaşım olduğunu söyledi. Daha sonra bana birlikte çektirdiğimiz fotoğrafı gösterdi. Bunun gerçek olduğuna inanamadım, çünkü o benim Ed'imdi."

 

Fotoğraf: Aileler, Bodrum tatilinde çekilen fotoğrafları ortaya çıkardı. (S6)

 

Yaşadıkları tesadüfü Ed'in ailesi ile paylaştıklarında, onlar da aynı tatilden fotoğrafları ortaya çıkardı. Fotoğraflarda Heidi ve kız kardeşleri ile Ed ve kız kardeşi Maddy birlikte kumsaldalardı.

 

Çift Yeniden Bodrum'a Gitti

 

İkili daha sonra tanıştıkları yeri görmek için tekrar Bodrum'a gittiklerini ve birlikte bir kez daha tatil yaptıklarını söyledi. Heidi, "Mucizenin başladığı yere dönmek gerçekten heyecan vericiydi" diyerek sözlerini tamamladı.

 

Haber: Ö.Aytekin (Londrali.com)
Kaynak: Independent, Daily Mail, ExpressEn Son Eklenen Haberler


Reklam
Tcca

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!