Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Gözaltında İntihar Ettiği Söylenen Mesut Olgun Hastanede Yaşam Mücadelesi Veriyor

İngiltere'de gözaltındayken intihara teşebbüs ettiği öne sürülerek hastaneye kaldırılan Mesut Olgun'un yaşam mücadelesi sürüyor.

Dil öğrenmek için 10 yıl önce Londra’ya gelen Mesut Olgun, vizesi sona erince Bristol kentinde yaşayan dayıları Cemil ve Ayhan Doğan’ın yanına yerleşti. Dayılarının Türkiye’ye dönmesi için ikna etmeye çalıştıkları Olgun, Bristol’den ayrılıp çalışmak için geçtiğimiz salı günü Birmingham’a gitti. İddiaya göre buradaki iş yeri sahibinin de Türkiye’ye dönmesini tavsiye ettiği Mesut Olgun öfkeye kapılınca çevredeki iş yerlerinin camları kırdı.

 

Fotoğraf: Mesut Olgun, Londra'ya 10 yıl önce dil öğrenmek için gelmişti. (Hürriyet)

 

Çevredekilerin şikayeti üzerine olay yerine gelen polise de direnen Olgun, polis ile polis köpeğine bıçakla saldırmış ve daha sonra gözaltına alındı.

 

Yaşam Ünitesine Bağlandı

 

Polis memuru ile polis köpeğine saldırmak ve çevresine zarar vermek suçlarından gözaltına alınarak nezarethanede tutulan 30 yaşındaki Olgun, kısa süre sonra 'kendisine zarar verdiği' ve 'intihara teşebbüs ettiği' iddiasıyla ağır yaralı olarak Alexandra Hospital’a kaldırıldı. Yakınları, yaşam ünitesine bağlanan 30 yaşındaki Mesut Olgun’dan umudunu kesen doktorların, fişinin çekilmesi teklifinde bulundukların söyledi.

 

Fotoğraf: Çevredekilerin şikayeti üzerine olay yerine gelen polise direnen Olgun'un, polis ile polis köpeğine bıçakla saldırdığı belirtildi. (SWNS)

 

Türkiye’ye tatile giden Mesut Olgun’un dayısı Ayhan Doğan, yeğeninin başına gelenleri duyunca acilen Londra’ya döndü. İntihar girişimine inanmadıklarını belirten Doğan "Gözetim altında olduğu halde bir insan nasıl intihara teşebbüs edebilir? İntihar eden bir insanın baş ve boyun bölgelerinde büyük dikişli yaralar nasıl oluşabilir? Yeğenim bu yaraları olay yerinde aldıysa, neden hastaneye değil de, polis istasyonuna getirilip nezarethaneye atıldı? Daha birçok sorumuz var.

 

Hastane yetkilileri, yaşam ünitesinin fişinin çekilmesi için bizleri ikna etmeye çalışıyor. Direniyoruz. Yaşadıklarımızı Türkiye’nin Londra Başkonsolosluğu’na da ilettik. Yasal yollardan hakkımızı arayacağız." dedi.

 

Kaynaklar: AA, HürriyetEn Son Eklenen Haberler


Reklam
Tcca

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
Vita Services

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!