Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Genç Modeli Bavula Koyup Kaçıran Kişinin Cezası Belli Oldu

İngiltere'de yaşayan bir modeli moda çekimi vaadiyle kandırıp İtalya'ya getirdikten sonra uyuşturup seyahat çantasına koyarak kaçırmakla suçlanan adamın cezası belli oldu.

2017 yılının temmuz ayında yaşanan vakada, model Chloe Ayling'in anlatımına göre, Lucasz Herba kendisini moda fotoğrafçısı olarak tanıtmış ve moda çekimi vaadiyle Milano'ya getirdiği genç modeli stüdyoda ketamin vererek bayılttıktan sonra çırılçıplak soyarak bağlamış ve bir seyahat çantasına koymuştu.

 

300 Bin Euro Fidye İstedi

 

Bavulu otomobilin arkasına atıp Torino'nun kırsalında bir çiftliğe taşıyan Herba, 20 yaşındaki Ayling'e, Siyah Ölüm çetesinden olduğunu iddia etmiş, serbest bırakmak için 300 Bin Euro fidye talep etmek, internet üzerinden zenginlerine seks kölesi olarak satmakla tehdit etmek gibi her türlü baskı ve tacizde bulunmuştu.

 

Fotoğraf: Chloe Ayling (Instagram)

 

Ancak Ayling'in Herba'ya işbirliği izlenimi vermek için birlikte ayakkabı alışverişine çıktığından söz etmesi kafaları karıştırmıştı. Buna göre Herba 6 günün sonunda "Madem sen bir annesin, çocuğun var, bunu yapamam" diyerek Ayling'i İngiltere Konsolosluğu'nun kapısına bırakmıştı.

 

Kendi Rızasıyla İtalya'ya Geldiğini İddia Etti

 

İngiltere'de oturma izni bulunan Polonya vatandaşı Herba'nın (30) ise, aslında Ayling'le sevgili oldukları, kadının kendi rızasıyla İtalya'ya geldiği ve model olarak şöhret kazanmak için bizzat kaçırılma komplosu yapıp kendisini ikna ettiğini anlatması soru işaretlerini artırtı.

 

Fotoğraf: Genç model, İtalya'da bu evde tutuldu. (Ray Collins)


30 yaşındaki Herba, "Hiç parası yoktu. Yardıma ihtiyacı olduğu aşikardı. Onunla dost oldum ve daha sonra ona aşık oldum. Ona yardım etmek için elimden gelen her şeyi yaptım. Sonucunda ortaya çıkan bu uluslararası skandalın amacı onu ünlü yapmaktı" savunmasını yaparak, 'By Any Means' isimli filmden esinlendiğini itiraf etti.

 

16 Yıl 9 Aylık Hapis Cezası

 

Herba'nın itirazına rağmen, İtalya'daki savcıların Herba'yı 'aklını Ayling'e takmış bir narsist ve hayalperest olmakla' itham ettiği belirtildi. Hakim karşısına çıkan Herba, İtalya yargısı tarafından 16 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

 

Fotoğraf: Hakim karşısına çıkan Herba, İtalya yargısı tarafından 16 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. (Peter Jordan)

 

Ayling kendisini kaçıran Herba'nın cezalandırılmasıyla suçsuzluğunun ispatlanmasının ardından ferahladığını dile getirirken, genç modelin bağlı olduğu ajanstaki temsilcisi Adrian Sington ise, "Hikayesinin doğru olmasına rağmen bir yıl boyunca medyanın bunların başına gelmesinin gerisinde başka bir sebep olup olmadığını sorgulaması yüzünden, omuzlarında inanılmaz bir yükle yaşadı. Şimdi suçsuzluğunun ispatlanmasıyla omuzlarından büyük bir yük kalktı." şeklinde konuştu.

 

Tazminat Davası Açılacak

 

Modelin avukatı Francesco Pesce de, özellikle tabloid gazetelerde çıkan haber-yorumlara atıfla Ayling'in kendisine çamur atanlara, itibarına zarar verenlere tazminat davası açmayı değerlendirdiğini duyurdu.

 

Kaynak: SputnikEn Son Eklenen Haberler


Reklam
Tcca

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!