Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Uçuş Öncesi Sarhoş Olduğu Anlaşılan Pilot, Hakim Karşısına Çıktı, Londra

Londra'da yapacağı uçuş öncesi aşırı alkol aldığı tespit edilen pilot Julian Monaghan hapis cezasına çarptırıldı.

Gatwick Havalimanı'ndan 12 saatlik uçuşla Mauritius gitmek üzere 300 yolculu uçağa binen 49 yaşındaki British Airways pilotu Julian Monaghan'ın sarhoş olduğu mürettebat tarafından farkedilmişti. Ocak ayında yaşanan durumun polise haber verilmesiyle alkol sınırını aştığı tespit edilen Monaghan havalimanında gözaltına alınmıştı.

 

Pilot Monaghan, Hakim Karşısına Çıktı

 

Lewes Ceza Mahkemesi'nde görülen son duruşmada, uçuş öncesi aşırı alkol aldığı tespit edilen Monaghan hakim karşısına çıkarıldı.

 

Fotoğraf: British Airways pilotu Julian Monaghan'ın sarhoş olduğu mürettebat tarafından farkedildi. (GIE)

 

Yargıç Janet Waddicor, kararını açıklarken, havayolundan istifa eden Monaghan'ın devasa bir hava aracının sorumluluğunu üstlendiğini hatırlatarak, "Canları olmasa bile en azından yolcuların ve mürettebatın güvenliği pilotun elindedir. Güvende olduklarını hissetme hakkına sahiptirler" dedi. Waddicor, British Airways pilotuna 8 ay hapis cezası verdi.

 

British Airways Açıklama Yaptı

 

Olaya ilişkin British Airways'ten yapılan açıklamada da 'böylesine bir davranışın kabul edilemez olduğu' vurgulanarak, "Yolcularımızın ve iş arkadaşlarımızın güvenliği her zaman önceliğimizdir" ifadesine yer verildi.

 

Kaynak: HabertürkEn Son Eklenen Haberler


Reklam

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
Tcca

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!