Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Birleşik Krallık'ta 1200'den Fazla Holiganın Pasaportuna El Koyuldu

Birleşik Krallık'ın, Dünya Kupası için Rusya’ya gitmelerini önlemek için 1.254 holiganın pasaportuna el koyduğu açıklandı.

Polis, Rusya’da yapılacak 2018 FIFA Dünya Kupası öncesinde, futbol maçlarına girişi yasaklanan 1.312 holiganın pasaportlarını toplamaya yönelik operasyon kapsamında 1.254 pasaporta geçici olarak el koyduğunu duyurdu.

 

15 Temmuz'a Kadar Alıkonulacak

 

Kaçak durumdaki holiganlara yönelik operasyonun süreceği belirtilirken, el konulan pasaportların kupa finalinin oynanacağı 15 Temmuz’a kadar alıkonacağı bildirildi.

 

Fotoğraf: 1.312 holiganın pasaportlarını toplamaya yönelik operasyon kapsamında 1.254 pasaporta geçici olarak el konuldu. (GIE)

 

İçişleri Bakanlığı Polisten Sorumlu Bakan Yardımcısı Nick Hurd tarafından yapılan yazılı açıklamada, Dünya Kupası'nın bir 'futbol bayramı' olduğunu belirterek, bu etkinlikte 'şiddet ve düzensizliğe yer olmadığını' vurguladı.

 

Ülkeden Çıkışlarına İzin Verilmeyecek

 

Hurd, Rusya’daki kupada sorun oluşturacak potansiyeli taşıyan taraftarların Birleşik Krallık'ı terk etmesine izin verilmeyeceğini kaydetti.

 

Fotoğraf: Mahkemeler, sorun çıkaran holiganlara yönelik 10 yıla kadar yasak getirebiliyor. (GIE)

 

Ülkede futbolla ilişkili gözaltılar, çıkartılan Futbol Yasası ile holiganlara yönelik yasaklama tedbirlerinin uygulanmaya başladığı 2000 yılından bu yana önemli ölçüde azaldı. Mahkemeler, sorun çıkaran holiganlara yönelik 10 yıla kadar yasak getirebiliyor. Uygulama kapsamında listeye alınan holiganların maçlara girişinin yanı sıra, maç günlerinde stadyumlara yakın bölgelere girişini, toplu taşıma araçlarını kullanması, bazı durumlarda da şehir merkezlerine inişi yasaklanabiliyor.

 

5 Bin Sterlinlik Para ve 6 Aylık Hapis Cezası Verilebiliyor

 

Listeye giren holiganların, resmi makamların talep ettiği durumlarda pasaportlarını da polise teslim etmeleri gerekiyor. Yasakları ihlal edenler, 5 Bin Sterline kadar para cezası ve 6 aya kadar hapis cezası alabiliyor.

 

Kaynak: AAEn Son Eklenen Haberler


Reklam
Tcca

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!