Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Restorana Bırakılan Paket, Bomba Sanılınca Ortalık Karıştı, Londra

Londra'da bir restoranın önüne bırakılan ve üzerinde 'Bomb' yazdığı için bomba olduğu sanılan paket, ortalığı karıştırdı.

Londra'nın doğusundaki Snaresbrook'ta nereden geldiği belli olmayan ve üzerinde 'Bomb' yazan bir paket, polisi harekete geçirdi.

 

Yoldan Geçen Bir Kişi Polisi Aradı

 

Yoldan geçmekte olan bir kişinin, bir restoranın önüne bırakılmış paketin üzerindeki 'Bomb' yazısını gördükten sonra, içinde patlayıcı bir düzenek bulunduğunu düşünerek polise haber verdiği öğrenildi.

 

Fotoğraf: Paket, Bombetta isimli restoranın önüne bırakılmıştı. (Bombetta London)

 

Sabah 08:11'de aldığı ihbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, ilginç bir durum ile karşılaştı. Çünkü 'Bomb' yazısı aslında 'Bombetta' isimli İtalyan restoranuna teslim edilmek üzere hazırlanmış paket için yapılmış bir kısaltmaydı.

 

İçinden Ekmek Çıktı

 

Durumdan habersiz olan restoran çalışanları, polis olay yerine gelinceye kadar, restoranı açmış ve paketi içeri almıştı. Polis görevlilerinin restoranda yaptığı arama sonucunda, şüpheli olarak tanımlanan paketin bulunduğu ve içinden İtalya'ya özgü ekmekler çıktığı belirtildi. 

 

Fotoğraf: Paketin üzerinde restoranın isminin kıs versiyonu olan 'Bomb' yazılıydı. (Bombetta London)

 

Restoran müdürü Jose Alonso, "Ne yazık ki teslimat görevlisi, restoranımızın adı olan 'Bombetta' kelimesini, 'Bomb' yazarak kısaltmış ve içinde ekmekler olan paketi kapının dışına bırakmış. Polis de durumun komikliğini fark etti, ama elbette bunun ele alınması gereken ciddi bir tarafı da var. İnsanlar güvenlik ile ilgili bir durum ile karşılaştıklarında bunu bildirmek konusunda oldukça bilinçliler." şeklinde konuştu.

 

Tedarikçi, Dikkatli Olmaları İçin Uyarıldı

 

Alonso sözlerini, "Bu durumun tekrarlanmaması için tedarikçimizle görüştük ve gerekli önlemlerin alınmasını sağladık" diyerek tamamladı.

 

Haber: Ö.Aytekin (Londrali.com)
Kaynaklar: HuffPost UK, Daily Mail, StandardEn Son Eklenen Haberler


Reklam

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
Tcca

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!