Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Yeni Türkü Live In London 2019 EB

Nutella’nın Üreticisi İlanla 'Tadımcı' Arıyor

Nutella'nın üreticisi Ferrero şirketi, bir internet sitesinde yayımlanan iş ilanıyla 'kakao, fındık ve yarı mamul tatlı ürünlerin tadımını yapmayı öğrenmekten keyif alacak' kişiler arıyor.

İtalya'da bir insan kaynakları şirketi aracılığıyla verilen ilanda 'önemli bir gıda şirketi' için, tatlı yapımında kullanılan gıdaları tadacak 60 kişinin arandığı belirtildi. İtalyan basını, bu 'önemli şirketin' Ferrero olduğunu yazdı.

 

Adaylarda Herhangi Bir Tecrübe Aranmıyor

 

İş ilanına göre, adayların herhangi bir tecrübeye sahip olması gerekmiyor. "Kakao, fındık ve yarı mamul tatlı ürünlerin tadımını yapmayı öğrenmekten keyif alacak" kişiler aranıyor. Adaylarda aranan şartlar ise, bilgisayar kullanımına aşina olmak ve gıda alerjisi gibi rahatsızlıklara sahip olmamak.

 

Fotoğraf: Kakao, fındık ve yarı mamul tatlı ürünlerin tadımını yapmayı öğrenmekten keyif alacak kişiler aranıyor. (GIE)

 

Başvurular arasından seçilen adaylar eylül ayında başlayacak 3 aylık bir uzmanlık kursuna tabi tutulacak ve bu sürede kendilerine bir ödeme de yapılacak. Kursta adaylara tat ve koku duyularını geliştirmeleri ve bu duyularını sözcüklerle ifade edebilmeleri için eğitim verilecek. Kursun sonunda başarılı bulunanlarla sözleşme imzalanacak. İşe alınan kişiler yarı zamanlı olarak, haftada 2 gün ve günde 2 saat tadımcı olarak çalışacak.

 

İlk Kez Kamuya Açık Bir İlanla Tadımcı Arıyor

 

İtalya basını, şirketin bugüne kadar bu iş için şirket içinden görevlendirme yaptığını, ilk kez kamuya açık bir ilanla tadımcı aradığını yazdı. İlanla tadımcı arandığı haberi basında, "Dünyanın en güzel işi: Ferrero 60 adet 'Nutella tadımcısı' arıyor. Aranan şartlar: 'Yok' ve 'Ferrero'dan çok tatlı bir iş ilanı' gibi başlıklarla yer aldı.

 

Kaynak: BBCEn Son Eklenen Haberler


Reklam
Yeni Türkü Live In London DC Side 2

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!