Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Yeni Türkü Live In London 2019 EB

Asım Ertürk, Londra'da Fidyecilerin Kaçırdığı Köpeğine Kavuştu

Londra'da yaşayan Asım Ertürk, yedi hafta önce çalınan köpeğine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

Asım Ertürk'ün cockapoo cinsi köpeği Oscar, 30 Mayıs tarihinde Bromley-by-Bow'daki The Widow's Son isimli pub'ın önünde kaçırılmıştı. Tüm aramalarına rağmen köpeğini bir türlü bulamayan Ertürk'ü, geçtiğimiz perşembe günü arayan bir kişi, kendisine köpeğini geri verebileceğini söyledi. Ancak arayan kişinin bir şartı vardı: 2000 Sterlin

 

Fidye Ödemeyi Reddetti, Ardından Oscar'ın İzini Buldu

 

Parayı ödemeyi reddeden Ertürk, iki gün sonrasında köpeği Oscar'ın Ilford'daki bir çiçekçi dükkanına bırakıldığı öğrendi.

 

Fotoğraf: Oscar'ın kaçırılma anları kameraya böyle yansıdı. (CCTV)

 

Sonunda Oscar'ın izine ulaşan Ertürk, pazar günü köpeğine kavuştu. Bu süreçte kendisine yardım eden halka ve sosyal medyaya teşekkür eden Ertürk, hırsızı köpeğini ona teslim etmeye zorladığını dile getirdi.

 

36 yaşındaki Ertürk, "Onu bir daha göreceğimi hiç düşünmemiştim. % 99 ihtimalle gittiğini düşünmüştüm. Ama şimdi geri döndü. O eşşiz bir köpek. Onu ne kadar özlediğimi anladım" dedi.

 

Fotoğraf: Polis tarafından yapılan açıklamada herhangi bir tutuklamanın gerçekleşmediği bilgisi verildi. (Asım Ertürk)

 

Köpeğine kavuşan Ertürk, kendisini arayan kişinin sesinin çok tanıdık geldiğini söylerek, "2000 Sterlin istediler. Reddettim ve polis ile işbirliği yaptığımı söyledim. Bunun bir aldatmaca olduğunu düşünmüştüm. Onu alan kişiye para veremezdim. Onu geri getirmek için başka bir yol bulmaya çalışıyordum." şeklinde konuştu.

 

Ertürk, "Daha sonra köpeğin bir kadının yanında olduğunu öğrendim. Çok karışık bir hikayeydi. Birilerinin köpeği bir çiçekçiye bıraktığını söylediler. Bir kadına verilmişti" dedi.

 

Tutuklama Gerçekleşmedi

 

Öte yandan, polis tarafından yapılan açıklamada herhangi bir tutuklamanın gerçekleşmediği bilgisi verildi.

 

Haber: Londrali.com
Kaynak: Standard, Met PoliceEn Son Eklenen Haberler


Reklam
Vita Services

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
Yeni Türkü Live In London 2019 EB Side

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!