Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Yeni Türkü Live In London 2019 DC

Güneş Işığına Maruz Kalırsa Dakikalar İçinde Hayatını Kaybedebilir

Çok nadir görülen bir alerjiyle yaşamaya çalışan Alex adlı gencin, güneş ışığına maruz kaldığında dakikalar içinde yanarak can verme tehlikesi bulunuyor.

İngiltere'de yaşayan Alex adlı gencin nadir görülen hastalığı haberlere konu oldu. Alex'in cildi, güneş ışığına maruz kalması halinde sadece birkaç dakika içinde yanabilir. Gencin vücudu UV ışınlarına normal bir insandan 10 bin kat daha hassas bir yapıya sahip.

 

Fotoğraf: İngiltere'de yaşayan Alex adlı genç, doğduğundan beri nadir görülen bir hastalığa sahip. (Sun)

 

BBC'nin haberine göre ailesi, bunun önüne geçmek için Alex'in kafasını ve yüzünü koruyacak özel bir kıyafet satın aldı. Habere göre, doğduğundan beri bu tür kıyafetler giymeye mahkum olan Alex, özel kıyafeti olmadan evden çıkamıyor, ancak kıyafet çok çabuk yırtılıyor ve terletiyor.

 

Üç Yaşına Kadar Ömür Biçildi

 

Alex'in annesi Anna, "Doktorlar bize geceleri yaşamak, gündüzleri uyumak zorunda olduğumuzu söyledi. Bu nedenle ilk yıllar sürekli perdeler kapalı bir şekilde yaşadık. Bana üç yaşında hayatını kaybedebileceği söylenmişti. Ama ben ona kalan zamanında olabildiğince dünyayı göstermek istedim" dedi.

 

Fotoğraf: Alex için özel bir maske tasarlandı. (Sun)

 

Öte yandan kıyafet sorununu çözmeye söz veren malzeme uzmanı ve mucit Zoe Laughlin, akıllı bir maske icat etti. Laughlin'in icat ettiği maske güneş ışığını engellerken hava girişine izin verdiği için Alex'i bir nebze de olsa rahatlatıyor.

 

Kaynaklar: Sputnik, BBC, SunEn Son Eklenen Haberler


Reklam

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
Yeni Türkü Live In London DC Side

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!