Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Yeni Türkü Live In London 2019 DC

Polis, Devlet Yardımı Alanların Lüks Araçlarına El Koydu

Polis, usulsüz bir şekilde sosyal yardım aldığından şüphelenilen şahıslara ait lüks araçlara el koydu.

Almanya'nın Duisburg kentinde Salı günü düzenlenen operasyon kapsamında üç kişi de gözaltına alındı.

 

Kent merkezinde ve göçmenlerin yoğun olarak yaşadığı Homberg semtindeki iş bulma kurumları etrafında çevirme yapan polis, söz konusu lüks araç sahiplerinin yasa dışı bir şekilde işsizlik yardımından yararlandığından şüpheleniyor.

 

Sahtecilik Gerekçesiyle İnceleme Yapılıyor

 

Geçtiğimiz hafta Duisburg belediyesinden yapılan açıklamada Türkiye ve Arap kökenli 70 ailenin dahil olduğu organize suç gruplarını dağıtmak için detaylı bir planın hayat geçirildiği belirtilmişti.

 

Duisburg polisi, el konulan araçların sahipleriyle ilgili belgede sahtecilik gerekçesiyle de inceleme yapıldığını açıkladı.

 

Fotoğraf: Duisburg polisi, sosyal yardım aldığından şüphelenilen şahıslara ait lüks araçlara el koydu. (Polizei Duisburg)

 

Son dönemde polisin giremediği iddia edilen ve "no-go area" adı verilen göçmen semtleriyle gündeme gelen Duisburg, Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier tarafından ziyaret edilmişti.

 

Mart ayında, adı işsizlik ve güvenlik sorunlarıyla anılan Marxloh semtini ziyaret eden Steinmeier, "halkın karşı karşıya kadlığı problemleri yakından görmek istedim" ifadelerini kullanmıştı.

 

Kaynaklar: Euronews, DWEn Son Eklenen Haberler


Reklam

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
Tcca

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!