Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Yeni Türkü Live In London 2019 EB

Manchester City En Çok Gelir Elde Eden İkinci Ada Temsilcisi Oldu

Geçen sezonun Premier Lig şampiyonu Manchester City, Manchester United’dan sonra en çok gelir elde eden ikinci ada temsilcisi oldu.

Manchester City kulübünden yapılan açıklamada, son 5 yılda yaşanan % 44'lük artış sayesinde 2017-2018 sezonunda elde edilen gelirin 500,5 Milyon Sterline ulaştığı ve bu rakamın kulüp rekoru olarak kayıtlara geçtiği duyuruldu.

 

505,5 Milyon Sterlinlik Gelir

 

Yayın geliri, bilet ve forma satışı ve mücadele ettiği kulvarlarda kazandığı başarı bonusları toplandığında 500,5 Milyon Sterlinlik bir gelir elde etti. Elde edilen bu gelir ile Manchester City, daha önceden 500 Milyon Sterlinlik geliri aşan Real Madrid, Barcelona, Bayern Münih ve Manchester United takımlarının ardından bunu başaran 5. takım oldu.

 

Fotoğraf: Khaldoon Al Mubarak (Sky)

 

Konu hakkında açıklamalarda bulunan City Başkanı Khaldoon Al Mubarak, amaçlarının geçen sene elde edilen başarıların üzerine çıkmaya dayandığını ve her zaman daha fazla çaba göstereceklerinin altını çizdi. Bu ay Manchester City'yi satın alışının 10 yılını kutlayacak Al Mubarak, "Maceramız henüz bitmedi ve daha tamamlayacağımız çok hedef var" yorumunda bulundu.

 

103 Gollük Rekor

 

Geçen sezonun başında Pep Guardiola ile anlaşan City, Premier Lig'i 100 puan toplayarak şampiyon olmuş ve bu alanda rekorun yeni sahibi olmuştu. Bir önceki rekor Maurinho'nun Chealse'sine aitti. City ayrıca, 103 gol kaydederek bu alanda da rekoru eline almayı başarmıştı.

 

Kaynak: SputnikEn Son Eklenen Haberler


Reklam
Yeni Türkü Live In London DC Side 2

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
Yeni Türkü Live In London 2019 EB Side

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!