Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Yeni Türkü Live In London 2019 EB

Hackney'deki Polis Baskınlarında 35 Kişi Gözaltına Alındı

Hackney polisi, yaptığı baskınlarda bölgede şiddet ve uyuşturucu suçlarına karışmış 35 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Ballymore adı altında düzenlenen operasyon kapsamında, Hackney bölgesinde ocak ayından bu yana şiddet ve uyuşturucu suçları nedeniyle 35 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Tutuklanan kişilerin 8 tanesinin mahkum edildiği, 9 tanesinin de suçunun kanıtlandığı öğrenildi.

 

Son Baskın Dün Yapıldı

 

Bölgedeki son gözaltılar, dün Stoke Newington'da dokuz adet mülke gerçekleştirilen baskında meydana geldi. Baskında üç kişi uyuşturucu tedarik etme suçlamasıyla göz altına alındı. Operasyonda ayrıca 4 Bin Sterlinden fazla nakit para, uyuşturucu ve bıçaklar da ele geçirildi.

 

Fotoğraf: Düzenlenen baskınlarda nakit para, telefon ve uyuşturucu ele geçirildi. (Hackney Gazette)

 

Geçtiğimiz hafta çarşamba günü, 20 eve düzenlenen baskında 14 kişi gözaltına alındı. Yaşları 17 ila 50 arasında değişen, 2 adam, 2 kadın ve 2 gencin uyuşturucu ve kara para aklama şüphesiyle gözaltına alındığı baskında, 40 Bin Sterlin nakit para ve yarım kilo A sınıfı uyuşturucu ele geçirildi. Gözaltına alınanlardan 9 tanesi mahkemeye sevk edilirken, 5 tanesinin de soruşturmasına serbet olarak devam edileceği ifade edildi.

 

Stoke Newington ve Manor House'da Baskınlar

 

İki gün önce yapılan baskında ise, Stoke Newington ve Manor House bölgelerindeki 11 evde uyuşturucu ve kara para aklama suçlamasıyla 5 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar dün Thames Sulh Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı.

 

Fotoğraf: Yapılan baskınların çok sayıda gözaltının gerçekleştiği başarılı bir operasyona imza attığı söylendi. (Hackney Gazette)

 

Ocak ayından bu yana gözaltına alınan 35 kişiden 9'u uyuşturucu suçlamasından mahkum edilerek 3 ila 5 yıl arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldılar.

 

Başarılı Bir Operasyon Gerçekleştirildi

 

Hackney polisi teşkilatından Matt Webb operasyon ile ilgili yaptığı açıklamada, yapılan baskınların çok sayıda gözaltının gerçekleştiği başarılı bir operasyona imza attığını söyleyerek, "Bu operasyonun amacı, Hackney ilçesinde uyuşturucu ve şiddet ile mücadele etmektir ve bunu yaptığımıza inanıyorum." şeklinde konuştu.

 

Haber: Londrali.com
Kaynak: Hackney GazetteEn Son Eklenen Haberler


Reklam
Yeni Türkü Live In London 2019 EB Side

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
Yeni Türkü Live In London DC Side

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!