Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Yeni Türkü Live In London 2019 DC

Çocuklarını Yalnız Bırakıp İçkili Halde Dışarı Çıkan Anne, Hakim Karşısına Çıktı

31 yaşındaki annenin iki küçük çocuğunu evde yalnız bırakarak, yanına aldığı üçüncü çocuğu ile acına binerek dışarı çıktığı öğrenildi.

İngiltere'nin kuzeybatısındaki Lancashire'da yaşayan 31 yaşındaki Charlotte Louise Ainslie'nin 10 ve 3 yaşlarındaki iki küçük çocuğunu evde yalnız bıraktığı ve 2 yaşındaki çocuğunu yanına alarak içkili bir halde araç kullanarak annesinin evine gittiği belirtildi.

 

Komşuları Polis Çağırdı

 

Çocukların evde yalnız olduğunu fark eden komşuların 999'u arayarak yardım istemeleri üzerine eve polis gönderildiği öğrenildi. Eve döndüğünde çocuklarının yanında polisleri gören Ainslie'ye yapılan alkol testinde, yasal sınırı iki kat aştığı ortaya çıktı.

 

Fotoğraf: Ainslie, hasta bakıcı olarak çalışıyor ve hemşirelik alanında eğitim alıyor. (Ben Lack)

 

Blackburn'da gerçekleşen mahkemede, savcı Tracy Yates, polisin eve geldiğinde çocuklardan birini ağlarken bulduğunu aktardı. Yates, "Polis, Ainslie'ye içki içip içmediğini sorduğunda daha önceki saatlerde birkaç tane içtiği, ama yasal limiti geçmediği cevabını aldı. Ancak yapılan alkol testinde, yasal limit 35 olmasına rağmen 82 çıktı, karakolda ölçüldüğünde bile 75 idi" şeklinde konuştu.

 

Annesini Merak Ettiği için Gitti

 

Mahkemede Ainslie'nin savunmasını üstlenen avukat Richard Prew ise, "Annesi kalçasından bir operasyon geçirmişti. Bu nedenle o da annesinin güvenli bir şekilde eve gittiğinden emin olmak istedi. Annesi kendisinden birkaç yüz metre ileride yaşıyor ve o sadece birkaç dakikalığına gitti" dedi.

 

Fotoğraf: Ainslie, çıkarıldığı mahkemede aşırı miktarda alkolle araç kullanmaktan suçlu bulunarak, 115 Sterlin para cezasına mahkum edildi. (Facebook)

 

3 çocuk annesi Ainslie, çıkarıldığı mahkemede aşırı miktarda alkolle araç kullanmaktan suçlu bulunarak, 115 Sterlin para cezasına mahkum edildi. Ayrıca mahkeme masrafları için 85 Sterlin ve mağdur tazminatı olarak 30 Sterlin ödemesine ve 18 ay boyunca araç kullanmasının yasaklanmasına karar verildi.

 

Ainslie'nin hasta bakıcı olarak çalıştığı ve hemşirelik alanında eğitim aldığı öğrenildi.

 

Haber: Londrali.com
Kaynaklar: Telegraph, MirrorEn Son Eklenen Haberler


Reklam
Yeni Türkü Live In London 2019 EB Side

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!