Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Yeni Türkü Live In London 2019 DC

Tesadüfen Hesabında 500 Bin Sterlin Olduğunu Öğrendi

Londra’da yaşayan Nihat Karakuş bindiği otobüsün ücretini içerisinde 146 Sterlin olan banka kartı ile ödeyemeyince otobüsten indi. Kartını bankamatiğe taktığında ise gözlerine inanamadı.

Hürriyet'ten Halil Yetkinlioğlu'nun haberine göre, 40 yaşındaki Nihat Karakuş'un, iki haftadır hesabına yanlışlıkla yatırılan yarım milyon sterlinin sahibini aradığı öğrenildi. Her şey son 5 yıldır aynı bankanın kartını kullanan Karakuş’un şehir içinde bindiği otobüste Oyster kartının geçmemesi üzerine, içerisinde 146 Sterlin olan banka kartı üzerinden ödeme yapmak istemesiyle başladı.

 

Kartını Kontrol Etmek İçin Bankamatiğe Gitti

 

Banka kartının ödeme yapmadığını gören Karakuş, otobüsten indikten sonra bankamatiğe gitti ve kesabında toplam 500 Bin Sterlin olduğunu gördü. Bankamatiğin bozuk olabileceği düşüncesiyle gittiği ikinci, üçüncü bankamatiklerde de aynı miktarı görünce bankanın müşteri hizmetlerini aradı.

 

Fotoğraf: Banka yetkilileri paranın birileri tarafından hesabına yanlışlıkla yatırılmış olabileceğini ifade etti. (GIE)

 

Herhangi bir yerden para bekleyip beklemediği sorulan Karakuş 'Hayır' yanıtını verince hesabıyla ilgili inceleme başlatıldı. Banka yetkilileri paranın birileri tarafından hesabına yanlışlıkla yatırılmış olabileceğini ifade etti.

 

Hesabına Bloke Kondu

 

Karakuş’un banka tarafından bloke konulan hesabında şu an 4,5 Sterlin olduğu gözükürken, nakit olarak 499 Bin 479 Sterlin çekebileceği belirtiliyor. Karakuş şimdi paranın kaynağının ortaya çıkarılmasını ve 146 Sterlin olan kendi parasının iade olmasını bekliyor.

 

Kaynak: HürriyetEn Son Eklenen Haberler


Reklam
Yeni Türkü Live In London DC Side 2

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
Tcca

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!