Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

6 Kişilik Evi 23 Kişiye Kiralayan Ev Sahibinin Cezası Belli Oldu, Londra

Londra'nın doğusundaki bir evde 23 kişinin yaşadığının ortaya çıkmasının ardından ev sahibinin cezası belli oldu.

Komşuların şikayeti üzerine geçtiğimiz haziran ayında yapılan baskında, Gants Hill'in Beehive Lane bölgesindeki bir evde 23 kişinin yaşadığı tespit edilmişti.

 

Baskında Anında Evde 16 Kişi Vardı

 

Baskın sırasında evde 16 kişinin bulunduğu görülürken, o sırada evde bulunmayan yedi kişiye ait eşyalar keşfeldilmişti. Evde ayrıca yeterli yemek pişirme, çamaşır yıkama ve tuvalet alanlarının bulunmadığı ortaya çıkmıştı.

 

Fotoğraf: Baskın sırasında evde 16 kişinin bulunduğu görülürken, o sırada evde bulunmayan yedi kişiye ait eşyalar keşfeldildi. (J.Mellor)

 

Evi en fazla 6 kişiye kiralanması gerekirken 23 yetişinkine kiralayan emlak acentası Marvel Estates Limited'in 7 Bin 500 Sterlin para cezasına mahkum edildiği belirtildi.

 

30 Bin Sterline Varan Para Cezaları

 

Redbridge Belediyesi Kabine Üyesi Farah Hussain "Sahtekâr ev sahiplerini durdurmak konusunda kararlıyız. Kiracıların yasal düzenlemelere uymayan şartlarda yaşamaları kabul edilemez. Bu gibi durumları önlemek için ev sahipleri ile işbirliği yapmak istiyoruz, ancak bunu yapmaya istekli değillerse, mesajımız açıktır: Sizi bulacağız ve cezalandıracağız" şeklinde konuştu.

 

Fotoğraf: Marvel Estates Limited, 7 Bin 500 Sterlin para cezasına mahkum edildi. (Google)

 

Çoklu kullanım lisansının koşullarına uymayan ev sahipleri 30 Bin Sterline kadar para cezası alabiliyor. Geçtiğimiz ay da Brent'teki bir ev sahibinin üç yatak odalı biir evde 26 kişinin kalmasına izin verdiği ortaya çıkmıştı.

 

Haber: Londrali.com
Kaynaklar: Ilford Recorder, Standard, GuardianEn Son Eklenen Haberler


Reklam
Yeni Türkü Live In London 2019 EB Side

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
Vita Services

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!