Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Yeni Türkü Live In London 2019 EB

Britanya 4 Ay Sürecek Kutup Soğuklarına Hazırlanıyor

Hava durumu uzmanlarından yapılan açıklamaya göre, ekim ayı bitmeden Birleşik Krallık'ta kar görülme ihtimali oldukça yüksek.

Yaklaşmakta olan kış mevsiminin oldukça sert geçeceğine dikkat çeken hava durumu uzmanları, İskoçya ile kuzey ve merkez İngiltere'de yakın zamanda kar yağışının etkili olabileceğini belirtti.

 

Şubat Ayına Kadar Kutup Soğukları Yaşanacak

 

Açıklamada ayrıca Britanya'nın gelecek şubat ayına kadar sürmesi tahmin edilen sıfırın altındaki sıcaklıklarla dört aylık bir kutup soğuğuna hazırlandığına işaret edildi.

 

Fotoğraf: Britanya, gelecek şubat ayına kadar sürmesi tahmin edilen sıfırın altındaki sıcaklıklarla dört aylık bir kutup soğuğuna hazırlanıyor. (GIE)

 

Hava durumu uzmanı Piers Corbyn, "Bu ay bitmeden şiddetli bir kar yağışı bekliyoruz. Bu sadece uzak kuzey kesimiyle sınırlı kalmayacak. Midlands'a ve hatta güney kesimlerine de ulaşabilir. Ekim ayının en düşük sıcaklık rekorunu bu yıl kırabiliriz" dedi.

 

Güneşin Yapısındaki Değişiklikler Etkili

 

Corbyn açıklamasında, Güneş'in etrafındaki plazma tabakasının yapısındaki bazı değişikliklerin Kuzey Kutbu'nun soğuğunu güneye ve Avrupa'ya doğru getireceğini iddia etti.

 

Fotoğraf: Güneş'in etrafındaki plazma tabakasının yapısındaki bazı değişiklikler, Kuzey Kutbu'nun soğuğunu güneye ve Avrupa'ya doğru taşıyacak. (GIE)

 

Kışın erken başlayacağını dile getiren Corbyn, gelecek ayın sonunda daha da şiddetleneceğini sözlerine ekledi.

 

Haber: Londrali.com
Kaynaklar: Express, MirrorEn Son Eklenen Haberler


Reklam
Yeni Türkü Live In London DC Side 2

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
Tcca

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!