Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Yeni Türkü Live In London 2019 DC

Göçmen Bakanı İtiraf Etti

Birleşik Krallık'ın Göçmen Bakanı Caroline Nokes, Avrupa Birliği (AB) vatandaşları ile ilgili ilginç bir itirafta bulundu.

Göçmen Bakanı Caroline Nokes, salı günü yaptığı açıklamada, İçişleri Bakanlığı'nın çok az sayıda AB vatandaşı statüsü işlediğini ve milyonlarca kişinin Brexit'in sonucuna göre statülerini teyit ettirmek için beklediğini itiraf etti.

 

3,8 Milyon AB Vatandaşı Yaşıyor

 

Birleşik Krallık'ta 2017 yılında yaklaşık 3,8 milyon AB vatandaşı yaşadığı belirtildi. Ancak Avrupa Birliği'nden çıktıktan sonra ülkede kalmak ve çalışmak isteyenler, yerleşik statüye başvurmak zorunda kalacak.

 

Fotoğraf: Birleşik Krallık'ta 2017 yılında yaklaşık 3,8 milyon AB vatandaşı yaşadığı belirtildi. (Sky)

 

Londra, 29 Mart'ta AB vatandaşlarının serbest dolaşım hakkını devre dışı bırakacak. Nokes, Brüksel ile hiçbir anlaşma yapılmadığı takdirde AB vatandaşlarının çalışma hakkının devam etmeyeceği söyledi. Brexit durumunda, ülkedeki işverenler işe aldıkları kişinin zorunlu bir kayıttan geçtiğinden emin olmak için doğru çalışma kontrolleri yapmak zorunda kalacaklar.

 

'Ayrım Yapmak İmkansız'

 

Göç yetkilisi, ülkeye mart ayında yeni gelenler ve henüz yerleşik statülerini doğrulamayanlar arasında 'ayrım yapmanın neredeyse imkansız' olacağını da sözlerine ekledi.

 

Kaynak: Haber365En Son Eklenen Haberler


Reklam
Yeni Türkü Live In London 2019 EB Side

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
Yeni Türkü Live In London DC Side

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!