Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Yeni Türkü Live In London 2019 DC

Kraliçe II. Elizabeth'in Görevini Devredeceği Tarih Açıklandı

Britanya'da Kraliçe II. Elizabeth'le ilgili yeni bir iddia ülke basınının gündeminde yer aldı.

Ülke basını, Kraliçe II. Elizabeth'in üç yıl daha görevine devam edeceğini ve 95 yaşında yetkilerini oğlu Prens Charles'a devredeceğini yazdı.

 

95 Yaşına Kadar Görevde Kalacak

 

Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, şu anda 92 yaşında olan Kraliçe'nin Elizabeth'in 95 yaşına kadar görevine devam etmesi bekleniyor.

 

Fotoğraf: 'Vekil Kral' görevi üstlenecek olan Prens Charles, annesinin vefatına dek tüm yetkilere sahip olacak. (AFP) 

 

Kraliçe II. Elizabeth, 66 yıldır tahtta bulunuyor. Bu alanda rekoru da elinde bulunduran Elizabeth'in sağlık durumunun ilerleyen yaşına rağmen gayet iyi olduğu biliniyor.

 

Koltuğu Prens William'a Bırakması Bekleniyordu

 

Aile üyelerinin daha fazla sorumluluk almasını isteyen Kraliçe'nin, koltuğu bir dönem oğlu Prens Charles yerine torunu Prens William'a bırakacağı iddia edilmişti.

 

Fotoğraf: Şu anda 92 yaşında olan Kraliçe'nin Elizabeth'in 95 yaşına kadar görevine devam etmesi bekleniyor. (AP)

 

'Vekil Kral' görevi üstlenecek olan Prens Charles’ın, annesinin vefatına dek tüm yetkilere sahip olacağı belirtildi. Prens Charles’ın son yıllarda artan etkinliğini göz önüne alan gazetede, 70 yaşındaki Prens Charles’tan 'Gölge Kral' olarak bahsedildi.

 

Yılda 600'den Fazla Kraliyet Etkinliği

 

Charles'in günde 14 saat çalıştığı ve yıl içinde 600’ü aşkın Kraliyet etkinliğine katıldığı belirtilirken, aslında Kraliçe'nin resmi olmayan bir devir işlemini gerçekleştirdiği iddia edildi. Kraliçe Elizabeth’in denizaşırı ülkelere yapılan ziyaretlere katılmaması ve bu rolü Prens Charles’ın üstlenmesi de iddiaların desteklenmesine neden oldu.

 

Fotoğraf: Kraliçe II. Elizabeth, 66 yıldır tahtta bulunuyor. (AP)

 

Kral ya da Kraliçe hayatta olduğu halde yetkilerin devredilmesi en son 1810 yılında gerçekleşmiş, Kral III. George hastalığı nedeniyle görevlerini yerine getiremez hale gelince, yetkilerini en büyük oğluna devretmişti. 10 yıl boyunca 'Kral vekili' olan IV. George, babasının vefatının ardından 1820’de tahta çıkmıştı.

 

Kaynak: GztEn Son Eklenen Haberler


Reklam

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
Vita Services

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!