Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Turistlerden Korkan Görevli Yıllar Boyunca Ücret İsteyemedi

Bir ulusal bahçe görevlisi, ziyarete gelen turistlerden giriş ücreti istemeye korktuğu için işletmeyi yüklü miktarda zarara soktu.

Japonya'nın başkenti Tokyo'da bulunan Shinjuku Gyoen ulusal bahçesinin 70'li yaşlardaki çalışanının, parkı ziyarete gelen turistlerden para istemeye korktuğu için ulusal parkı milyonlarca yen zarara soktuğu öğrenildi. Olay, başka bir çalışanın durumu bildirmesiyle açığa çıktı.

 

2,5 Yıl Boyunca Ücret Almadı

 

İsmi verilmeyen çalışanın, park giriş ücreti için yetişkinlerden 200 Yen (1,8 Dolar), çocuklardan ise 50 Yen alması gerekirken, iki buçuk yıldır ücret almadığı öğrenildi. Çalışanın ücret almaması sonucunda 160 bin kişi parkı ücretsiz ziyaret etmiş oldu. Parkın işletmesinin sahibi olan Çevre Bakanlığı ise, parkın en az 25 Milyon Yen (220 Bin Dolar) zararda olduğunu açıkladı.

 

Fotoğraf: Çalışanın ücret almaması sonucunda 160 bin kişi parkı ücretsiz ziyaret etmiş oldu. (GIE)

 

Yapılan soruşturmada ise, söz konusu çalışanın 'bir yabancı turist yıllar önce kendisine bağırdığı için' ücret istemeye korkar hale geldiğini açıkladığı öğrenildi.
Çalışan, "Herhangi bir yabancı dil bilmiyorum, ve uzun süre önce bir yabancı turist bana bağırdığında korktum" açıklamasında bulundu.

 

İş Arkadaşı Ortaya Çıkardı

 

Öğrenilene göre çalışan, herhangi bir ücret almadan dağıttığı biletleri daha sonra veritabanına erişimi olan bir başka arkadaşı üzerinden iptal ederek, bilet rakamları ve ücretler arasındaki açığın fark edilmemesini sağladı. Çalışanın Aralık 2016'ya kadar farkedilmeyen bu 'tezgahı', başka bir çalışanın, kendisinin bir turiste bilet verirken sergilediği garip davranışlarını rapor etmesiyle birlikte açığa çıktı.

 

Fotoğraf: Olay, başka bir çalışanın durumu bildirmesiyle açığa çıktı. (Wikipedia)

 

Sebep olduğu zararın ardından söz konusu çalışanın maaşı % 10 kesintiye uğradı. Çalışan ise, emeklilik talebinde bulundu ve emekli maaşının yarısını vermeyi teklif etti.

 

Kaynak: SputnikEn Son Eklenen Haberler


Reklam

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
Yeni Türkü Live In London DC Side

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!