Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Yeni Türkü Live In London 2019 EB

Londra'daki Hızlı Tren Hattı İnşasından Yüzlerce İskelet Çıkarıldı

Başkent Londra'da yeni tren hattı çalışmaları sırasında yapılan kazılarda topraktan 1.200 insanın iskeleti çıkarıldı.

Londra'da başlatılan hızlı tren hattı inşası çalışmaları sırasında, yakında bulunan mezarlık nedeniyle bin 200 civarında iskelete ulaşıldığı açıklandı.

 

Fotoğraf: Hızlı tren hattı inşası çalışmaları sırasında, yakında bulunan mezarlık nedeniyle bin 200 civarında iskelete ulaşıldı. (AFP)

 

Euston terminalinin yakınında 1788 ila 1853 yılları arasında mezarlık olduğu bilinen St. James Gardens'da 40 binden fazla cesedin olduğu tahmin ediliyor.

 

Fotoğraf: Euston terminalinin yakınındaki St. James Gardens'da 1788 ila 1853 yılları arasında mezarlık olduğu biliniyor. (AFP)

 

İngiltere'de şu ana kadar yapılmış en büyük kazılardan biri olarak kabul edilen ve 60 farklı noktada devam eden çalışmalarda binden fazla arkeolog görev yapıyor.

 

Fotoğraf: 60 farklı noktada devam eden çalışmalarda binden fazla arkeolog görev yapıyor. (AFP)

 

Londra ile Birmingham'ı birbirine bağlayan hızlı tren hattında High Speed 2 adı verilen arkeoljik kazıda mezar taşlarına, ahşap tabutlara ve kemik parçalarına ulaşıldı. Yaklaşık 11 bin metrekare alanda yürütülen Londra'daki kazı bölgesinin üzeri yağmurdan korunmak için kapatıldı.

 

Kaynak: EuronewsEn Son Eklenen Haberler


Reklam

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam
Yeni Türkü Live In London DC Side

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!