Icon
MenuMenü
Cart
Londra
Londrali Limited

Bir Komşumuz Daha Avrupa Birliği Üyesi mi Oluyor?

Gürcistan'ı ziyaret eden Danimarka, Polonya ve İsveç'in dışişleri bakanları, Tiflis yönetimine AB üyeliği konusunda destek verdi ancak bazı talepleri olduğunu belirtti.

Danimarka Dışişleri Bakanı Martin Lidegaard, Polonya Dışişleri Bakanı Grzegorz Schetyna ve İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström başkent Tiflis'te Gürcistan Dışişleri Bakanı Tamar Beruçaşvili ile görüştü. Dört bakan daha sonra ortak basın toplantısı düzenledi.

 

İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström ise ziyaretin destek ve dayanışma yanında Gürcistan'dan AB üyeliği için yapması gerekenleri talep amacı taşıdığını belirtti. Wallström, "Avrupa entegrasyonu için reform süreci gerekli. Geçmişe değil geleceğe bakmalıyız. Gürcistan demokratik şeffaf kurumlar oluşturmaya devam etmeli. Özellikle yargı sistemindeki reform sürecine büyük önem veriyoruz" dedi.

 

Polonya Dışişleri Bakanı Grzegorz Schetyna ise Gürcistan'ın toprak bütünlüğüne saygı duyduklarını belirterek, bir ay sonra düzenlenecek Riga Zirvesi'nde Gürcistan'ın AB üyeliği süreciyle ilgili önemli konuların ele alınacağını dile getirdi. Schetyna, bu süreçte Gürcistan'ın güçlü desteğe ihtiyacı olduğunu, Riga toplantılarının Gürcistan'ı ve tüm bölgeyi geniş perspektiften görmeye yardımcı olacağını söyledi.

 

Davit Kachkachishvili (AA)En Son Eklenen Haberler


Reklam
ABS London

Anket

En Çok Okunan Haberler

Reklam

Nerede olursan ol Londrali.com yanında

100'den fazla cihazda hizmetinizdeyiz!